Search
Asset 2

رایزنی وزرای خارجه اسرائیل و ایتالیا در مورد تروریستی خواندن سپاه

رایزنی اسرائیل و ایتالیا درباره قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اروپا
اما بُنینو (وزیر خارجه ایتالیا) و الی کوهن (وزیر خارجه اسرائیل) (Twitter)

 الی کوهن، وزیر امور خارجه اسرائیل در سفری به ایتالیا درباره قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی اروپا با مقامات این کشور گفتگو کرد. 

الی کوهن با انتشار توییتی خبر داد: «ما باتوجه‌به بحران جهانی موافقت کردیم که در زمینه انرژی همکاری کرده و در مورد مبارزه با ایران هسته‌ای و اعلام سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی گفتگو کردیم.» 

الی کوهن در توییت دیگری نوشت: «وزیر خارجه ایتالیا نیز به‌صراحت گفت که درخواست برای محو اسرائیل، شکل جدیدی از یهودستیزی است که باید با آن مبارزه کرد.» 

وزیر امور خارجه اسرائیل افزود: «باتوجه‌به روابط ویژه بین کشورها، از او خواستم تا برای جلوگیری از مداخله اروپا در مناقشه اسرائیل و فلسطین اقدام کند. ایتالیا برای ما کشور مهمی است و این سفر گواه عمق روابط بین کشورهای ماست که انتظار می‌رود بیش‌ازپیش تقویت شود.» 

سفر الی کوهن به ایتالیا و رایزنی در مورد برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی را می‌توان در ادامه تشکیل یک جبهه مشترک از سوی تل‌آویو با کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی ارزیابی کرد. 

وزیر خارجه اسرائیل در ۲۰ بهمن‌ماه در مذاکرات تلفنی با همتایان خود در رومانی و بلغارستان از این دو کشور خواسته است که از قراردادن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا حمایت کنند. 

پیش از آن نیز بنیامین نتانیاهو، نخستوزیر اسرائیل در سفری به فرانسه از مقامات این کشور خواسته بود که در برابر جمهوری اسلامی مواضعی مشترک اتخاذ کنند. 

در همین رابطه، رسانه‌های فرانسوی اعلام کردند که هدف بنیامین نتانیاهو، از سفر به پاریس، ایجاد یک ائتلاف نظامی بهویژه با قدرتهای غربی برای حمله به رژیم جمهوری اسلامی در ایران است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی