Search
Asset 2

حمله دوباره اسرائیل به فرودگاه حلب

حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه حلب
(SAID KHATIB/AFP via Getty Images)

 بامداد امروز فرودگاه حلب مورد اصابت چهار موشک هواپیماهای اسرائیل قرار گرفت و بار دیگر فعالیت‌های این فرودگاه تعلیق شد. 

وزارت دفاع سوریه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به دنبال این حمله خساراتی به این فرودگاه وارد آمده است. 

بر اساس این بیانیه در سومین حمله از این نوع به فرودگاه حلب در شش ماه گذشته، اسرائیل «در ساعت ۳:۵۵ صبح موشک‌هایی را از دریای مدیترانه در غرب شهر لاذقیه شلیک کرد.» 

هنوز گزارشی از تلفات احتمالی حمله اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی حلب منتشر نشده است. 

رئیس سازمان هوانوردی سوریه گفت که پروازها از مبدأ و به مقصد فرودگاه حلب بعد از انجام تعمیرات در روز جمعه ازسرگرفته شده بود. 

از فرودگاه حلب هم برای کاربرد نظامی و هم کاربرد غیرنظامی استفاده می‌شود. افزایش نگرانی اسرائیل نسبت به انتقال سلاح از ایران برای شبه‌نظامیان حامی جمهوری اسلامی در سوریه و تقویت پایگاه‌های سپاه در این کشور باعث شده که این فرودگاه از سوی اسرائیل مورد هدف قرار بگیرد. 

حدود پانزده روز پیش از این نیز جنگنده‌های اسرائیل فرودگاه بین‌المللی حلب را هدف حملات خود قرار دادند که در پی آسیب رسیدن به باند فرود، این فرودگاه از سرویس خارج شده بود

 خبرگزاری آسوشیتدپرس ۱۸ اسفند گزارش داد که بررسی تصاویر ماهواره‌ای پس از حمله منتسب به اسرائیل به فرودگاه بین‌المللی حلب نشان می‌دهد که حفره‌های بزرگی در باند پرواز این فرودگاه ایجاد شده است. 

جمهوری اسلامی در کنار روسیه حامی اصلی رژیم بشار اسد در جنگ داخلی سوریه بوده و با اعزام شبه‌نظامیان شیعه، پرسنل سپاه و تسلیحات و مهمات در پیروزی‌های ارتش سوریه نقش مهمی ایفاد کرده است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی