Search
Asset 2

ارتش اسرائیل یک بیمارستان صحرایی در جنوب ترکیه برپا می‌کند

(WIKIMEDIA)
(WIKIMEDIA)

ارتش اسرائیل اعلام کرد که تیم امداد نیروهای دفاعی اسرائیل امروز ۱۹ بهمنماه یک بیمارستان صحرایی برای مداوای آسیبدیدگان زلزله ترکیه در جنوب این کشور بر پا میکنند.

این گروهی که اسرائیل برای برپاکردن بیمارستان صحرایی به ترکیه اعزام کرده شامل افسران و سربازان سپاه پزشکی ارتش و خدمه امداد و نجات از «فرماندهی جبهه داخلی» بهعلاوه پزشکان، پرستاران و بهیاران وزارت بهداشت هستند و بر ارائه درمان پزشکی با استفاده از تجهیزات پیشرفته وارد شده از اسرائیل تمرکز خواهد کرد.

پیشازاین نیز یک تیم ۱۵۰ نفره از کارشناسان امداد ارتش اسرائیل برای احداث بیمارستان صحرایی و شرکت در عملیات یافتن مفقودشدگان و خارجکردن آنها از زیر آوار به ترکیه اعزام شده بودند.

این تیم صبح سهشنبه وارد فرودگاه شهر آدانا در جنوب ترکیه شده بود.

سرهنگ دکتر «تومر کولر»، مدیریت بیمارستان صحرایی را بر عهده خواهد داشت و فرمانده تیپ جستجو و نجات سرهنگ «الاد ادری» بر عهده دارد.

همچنین یک گروه داوطلب ۲۵ نفره اسرائیلی شامل پزشک، پیراپزشک، و متخصص تروما به همراه حدود ۱۰ تن تجهیزات و کمکهای بشردوستانه شب گذشته عازم ترکیه شدند و بعد از ورود به فرودگاه قاضی آنتپ به دیگر نیروهای امدادگر اسرائیلی پیوستند.

ارسال کمکهای بشردوستانه از سوی اسرائیل به ترکیه و اعزام نیروهای امدادگر و تیم پزشکی به این کشور در حالی رخ میدهد که آنکاراتلآویو چندین سال روابط سردی با یکدیگر داشتند و از مردادماه گذشته روابط دو کشور بهبود یافت و سفرای دو کشور به محل مأموریت خود رفتند.

ترکیه در سال ۱۳۹۶ در اعتراض به کشتار فلسطینیها در جریان تظاهرات «بازگشت» که از طرف ساکنین غزه برگزار شد، همه دیپلماتهایش را از اسرائیل فراخواند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی