Search
Asset 2

دومین حمله هوایی اسرائیل به سوریه طی ۲۴ ساعت؛ شبه‌نظامیان وابسته به جمهوری اسلامی مورد هدف قرار گرفتند

حمله هوایی اسرائیل
(FLICKR)

منابع خبری سوری خبر دادند که اسرائیل صبحگاه جمعه یازدهم فروردین‌ماه، مواضعی در جنوب غرب دمشق، پایتخت این کشور را مورد حمله موشکی قرار داده و این حمله خساراتی مادی به همراه داشته است. 

خبرگزاری رسمی سوریه، «سانا» به نقل از یک منبع نظامی سوری گزارش داد که «در ساعت ۱۷ دقیقه بامداد امروز جمعه دشمن اسرائیلی با شلیک چندین موشک از فراز آسمان منطقه اشغالی جولان، یک موضع در حومه دمشق را هدف قرارداد.» 

از سوی دیگر دیدبان حقوق بشر سوریه نیز گزارش داد که حمله موشکی اسرائیل، مواضع نظامی ارتش سوریه و محل استقرار نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی در جنوب غرب دمشق را هدف قرار داده است. 

این سازمان حقوق بشری بدون اشاره به خسارات جانی، اعلام کرد که حمله موشکی اخیر یک انبار مهمات را ویران کرده است. 

روز گذشته نیز وزارت دفاع رژیم بشار اسد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حدود ساعت یک و ۲۰ دقیقه بامداد اسرائیل در حمله هوایی که از سمت بلندی‌های جولان انجام داد، تعدادی موشک به‌سوی اهدافی در حومه دمشق پرتاب کرد که به دنبال این حمله موشکی دو سرباز سوری زخمی شدند. 

در چند سال اخیر اسرائیل چند صد حمله به اهداف گوناگون در مناطق تحت کنترل حکومت سوریه انجام داده و به‌ندرت مسئولیت این حملات را پذیرفته و یا درمورد آن‌ها اظهارنظر کرده است. ولی به حملات مشخصی علیه شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در خاک سوریه از جمله حزب‌الله لبنان که هزاران نفر از نیروهای آن در کنار ارتش سوریه می‌جنگد، اذعان کرده است. 

اسرائیل می‌گوید حضور نیروهای وابسته به جمهوری اسلامی در نزدیکی مرزهای این کشور یک خط‌قرمز است و حملات خود به تأسیسات و کاروان‌های حامل تسلیحات در خاک سوریه را به این دلیل موجه می‌داند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی