Search
Asset 2

سرباز ژاپنی که سه دهه تسلیم دشمن نشده بود، تسلیم مرگ شد

(Youtube Screenshot)
(Youtube Screenshot)
(Youtube Screenshot)

 

سرباز ژاپنی که تا ۳۰ سال پس از جنگ جهانی دوم از تسلیم شدن خودداری کرده بود، روز جمعه‌ی گذشته در ۹۱ سالگی درگذشت.

«هیرو اونادا» که در سال ۱۹۴۵ به جبهه‌ی جنگ اعزام شد، از جمله‌ی آخرین سربازان ارتش ژاپن بود که به همراه چند تن دیگر در جنگل باقی مانده بود، زیرا باور نداشت که جنگ به پایان رسیده است. او تنها زمانی در سال ۱۹۷۴ باور کرد جنگ تمام شده که فرمانده‌ی سابق وی برای دیدار او به جنگل رفت و او را متقاعد کرد که همه چیز به پایان رسیده و باید بازگردد.

به گزارش خبرگزاری «ای.بی.سی»، سخنگوی دولت ژاپن در پی فوت این کهنه سرباز جنگ دوم جهانی اعلام کرد: «من به روشنی روزی را که اونادا به ژاپن بازگشت به خاطر می‌آورم. آن روز من تازه احساس کردم که جنگ واقعا پایان یافته است.»

هیرو اونادا که در جزیره‌ی «لوبانگ» در فیلیپین پنهان شده بود، ۲۹ سال به آخرین دستور فرمانده خود مبنی بر اینکه “تسلیم نشوید” وفادار مانده بود.

اونادا تنها سربازی نبود که در این جنگ باقی مانده بود. غیر از او سه نفر دیگر هم بودند که یکی از آنها پیش‌تر در درگیری با محلی‌ها کشته شده بود و دو نفر دیگر نیز به مرور زمان جان باختند.

تا پیش از ۱۹۷۴، تلاش‌های دولت برای بازگرداندن وی به ژاپن ناکام مانده بود، زیرا وی تصور می‌کرد جنگ همچنان ادامه دارد و تمام این تلاش‌ها، حیله‌ی دشمن برای دستگیری وی است.

به غیر از اونادا، سربازان دیگری نیز بودند که تا سال‌ها پس از پایان جنگ در مناطق مختلف دنیا مخفی شده بودند و پایان جنگ را باور نداشتند.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی