Search
Asset 2

جو بایدن رسما کارزار انتخاباتی خود را آغاز کرد

نامزدی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا برای انتخابات ۲۰۲۴
پرزیدنت جو بایدن قبل از خروج از پایگاه مشترک اندروز در مریلند در 31 مارس 2023 به سمت ایر فورس وان می رود.(MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

پس از ماه‌ها اظهارنظر در مورد اینکه جو بایدن به دنبال حضور دوباره در کاخ سفید به‌عنوان رئیس‌جمهور است، او امروز رسماً با انتشار یک پیام ویدئویی، نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۴ اعلام کرد. 

بایدن ۸۰ساله در ویدئویی که اوایل صبح سه‌شنبه منتشر کرد گفت: «مسئله‌ای که با آن روبرو هستیم این است که آیا در سال‌های آینده آزادی بیشتری داریم یا آزادی کمتری. حقوق بیشتر یا کمتر 

او گفت با اشاره به اینکه معتقد است که همه برابر هستند و باید به همه فرصت داد تا در این کشور موفق شوند، گفت: «اکنون زمانی نیست که ازخودراضی باشم، به همین دلیل است که برای انتخاب مجدد شرکت می‌کنم.»  

بایدن در ویدئوی خود جمهوری‌خواهان را هدف گرفت و گفت: «در سراسر کشور، افراد مگای افراطی در حال تلاش برای نقض آن آزادی‌های بنیادین هستند 

مگا اشاره به افرادی است که حامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین آمریکا هستند و معتقدند آمریکا تحت ریاست جمهوری بایدن ضعیف شده است. 

در این ویدئو تصاویری از حمله ۶ ژانویه به ساختمان کنگره آغاز می‌شود و ترامپ، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، یکی دیگر از رقبای بالقوه جمهوری‌خواه نشان داده می‌شوند. 

بایدن با توجه به موضوع انتخابات ۲۰۲۰ خود گفت: «چهار سال پیش وقتی برای ریاست‌جمهوری نامزد شدم، گفتم که در نبردی برای روح آمریکا بودیم و ما هنوز هستیم. هر نسل از آمریکایی‌ها با لحظه‌ای روبرو شده‌اند که باید از دموکراسی دفاع کنند 

چالش‌های پیش روی جو باید، رئیس جمهور کنونی آمریکا

بایدن در حال حاضر با چالش‌هایی روبه‌روست که در طول دوره انتخابات قبلی و زمانی که با دونالد ترامپ رقابت می‌کرد وجود نداشتند. 

مدیریت اقتصادی جو بایدن برای بسیاری از آمریکایی‌ها نگران‌کننده است زیرا از اوایل سال ۲۰۲۱ تورم همواره رشد داشته و نگرانی‌هایی نیز در مورد واردشدن به دوران رکود اقتصادی به وجود آمده است. 

همچنین در حال حاضر، تحقیقات حقوقی در مورد نحوه نگهداری اسناد طبقه‌بندی‌شده از سوی جو بایدن در جریان است. در سال ۲۰۲۲ تعدادی اسناد طبقه‌بندی شده مربوط به دوران معاونت ریاست‌جمهوری او در منزلش کشف شد. 

تشدید بحران در مرز ایالات متحده و مکزیک، جنگ روسیه و اوکراین و نفوذ فزاینده چین کمونیستی و تهاجم احتمالی آن به تایوان از دیگر چالش‌هایی هستند که بایدن با آن مواجه است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی