logo_eet

نوشیدن آب‌میوه و افزودن ویتامین مایع به نوشیدنی (“بوستینگ”)

ری دوستار، دوست‌دار نوشیدنی است. (با کسب اجازه از شرکت بوسد)
ری دوستار، دوست‌دار نوشیدنی است. (با کسب اجازه از شرکت بوسد)
ری دوستار، دوست‌دار نوشیدنی است. (با کسب اجازه از شرکت بوسد)

بوستینگ: افزودن ویتامین مایع به نوشیدنی

 ری دوستارتوضیح می‌دهد که چگونه کلسترول بالای وی باعث‌ شد که استفاده از قرص‌های مکمل‌ را رها کرده و به نوشیدنی و “بوستینگ” (اضافه‌کردن ویتامین مایع به نوشیدنی) روی آورد.

دوستار: خلاصه بگویم، فکر می‌کردم حداقل از نظر ظاهری، تناسب اندام خوبی دارم، اما با انجام آزمایش خون در فوریه ۲۰۱۲ ، مشخص شد که کلسترول خون من با مقدار ۲۳۴ واحد، درست همانند فاکتور ال‌دی‌ال -کلسترول مضر- با ۱۳۲ واحد، افزایش یافته است.

پزشک معالج درنظر داشت من را تحت‌درمان با “لی‌پیتور” –نوعی داروی پایین‌آورنده کلسترول– قراردهد، زیرا کلسترول بالا در خانواده من شایع بوده و در حال حاضر پدر، مادر، و برادرم به علت کلسترول بالا تحت‌درمان با “استاتین”‌ها –خانواده‌ای از داروهای پایین‌آورنده‌ی میزان کلسترول– هستند.

پس از تماشای چند مستند در خصوص گیاه‌خواری و تغذیه با آب‌میوه، یک دستگاه آب‌میوه‌گیری خریدم و شروع به گرفتن آب سبزیجات تازه کردم. بلافاصله مجذوب این شیوه شدم و در عرض چهار ماه، کلسترول خونم از ۲۳۴ به ۱۶۸ رسید (یعنی به میزان ۲۸ درصد کاهش پیدا کرد). نوشیدن آب‌میوه و سبزیجات تازه نیز به من کمک کرد تا ولع شدید به خوردن را تحت کنترل درآورم.

اپک تایمز: مردم چه تصورات نادرستی در خصوص آب‌میوه دارند؟ چه اطلاعاتی باید در این زمینه داشته باشند؟

دوستار: درخصوص نوشیدن آب‌میوه دو مورد هست که نباید انجام دهید:

۱-      به منظور اجتناب ازخوردن چیزهای دیگر، آب‌میوه را به مدت طولانی دربرنامه غذایی خود قرار ندهید.

۲-      از آب‌میوه برای “پاکسازی” بدن استفاده نکنید.

چرا؟ هدف از نوشیدن آب‌میوه این است که از مواد مغذی زیستیِ قابل‌دسترس، به‌عنوان مکمل غذایی استفاده کنید، زیرا این مواد مغذی باعث می‌شوند از سلامتی برخوردار شده و احساس بهتری داشته باشید و در نهایت بهتر زندگی کنید.

پرهیز از خوردن و پاکسازی بدن، مواردی نیستند که طی زندگی روزمره شما قابل دست‌یابی باشند. اگر از مواد غذایی پاک و سالم استفاده می‌کنید، بدن شما روزانه خود را پاک‌سازی می‌کند…. نوشیدن آب‌میوه تحت عنوان پاکسازی بدن یا به منظور پرهیز از خوردن چیزهای دیگر، بیش از آن که راه‌حلی مناسب برای کسب سلامتی باشد، منجر به نوشیدن بیشتر برای دستیابی سریع به تناسب اندام می‌شود. درست مانند هرچیز دیگری در زندگی، اگر ثبات قدم نداشته باشید، به خانه‌ی اول باز می‌گردید.

همچنین این تصور نادرست وجود دارد که انجام چنین کاری زمان زیادی می‌برد و دردسر دارد. خوب، اگر به کاری که انجام می‌دهید، آگاهی داشته باشید و آموزش‌های مرا دنبال کنید، متوجه غلط بودن این تصورات می‌شوید. یک نکته را  می‌خواهم روشن کنم، برای دست‌یابی به سلامتی مطلوب، لازم است که آموزش‌ها را روزانه انجام دهید.

آنچه که مرا در طول روند بهبود سلامتی‌ام شگفت‌زده کرد، این بود که فهمیدم اگرچه سبزیجاتی که برگهای پهن دارند سرشار از مواد مغذی گیاهی هستند، اما فاقد بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری نیز هستند.

بنابراین سعی کردم بعد از هر نوشیدنی، قرص‌های ویتامین مصرف کنم، اما این قرص‌ها باعث ناراحتی معده می‌شدند -وقتی قرص‌ها را مصرف می‌کردم، حالت تهوع به من دست می‌داد. فرقی نداشت که قرص‌ها را با غذا یا بدون غذا مصرف کنم، هربار، درست۲۰ دقیقه بعد از مصرف قرص دچار حالت تهوع می‌شدم. همچنین چند بار برخی از این قرص‌های درشت و زمخت درگلوی من گیر کردند که حالت خوشایندی نبود. بعد از آن فهمیدم که جذب ویتامین‌های مایع، برای بدن آسان‌تر است، -به میزان ۹۸ درصد جذب بدن می‌شوند- درحالی‌که ویتامین‌های به شکل قرص به میزان ۱۰تا۲۰ درصد قابل جذب هستند، بنابراین تصمیم گرفتم مشکل خود را حل کرده و این روش –”بوستینگ”- را برای غنی‌سازی آب‌میوه‌ام ابداع کردم.

اکنون به آب سبزیجات تازه، آب‌پرتقال صبحانه یا آب خود، ویتامین مایع –”بوسد”- را اضافه می‌کنم و هنگامی ‌که عجله دارم، عطش خود را با یک‌ لیوان از این نوشیدنی رفع می‌کنم. “بوسد” یک مایع مولتی‌ویتامین عالی است که ۱۰۰ درصد نیاز روزانه‌ی شما به انواع ویتامین‌ها را دراختیارتان قرار می‌دهد. شما نیز با گرفتن آبِ میوه و سپس اضافه‌کردن ویتامین مایع به آن-بوستیگ-، می‌توانید از مزایای سرشار آن بهره‌مند شوید.

اپک تایمز: یکی از انتقادات درخصوص گرفتن آب از ‌میوه و سبزیجات این است که طی روند جداسازی، فیبر موجود در میوه‌ها و سبزیجات حذف شده و بدن به‌راحتی قند میوه را جذب می‌کند؛ این مسئله باعث ایجاد اختلال در سطح قند خون می‌شود. برای اجتناب از این مشکل، چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟

دوستار: این درست است و برای همین است که قانون ۹۰/۱۰ را پیشنهاد می‌کنم.

باید به میزان ۹۰ درصد از آب سبزیجات و ۱۰ درصد از میوه‌ها استفاده کرد. یا پیشنهاد می‌کنم که میوه‌ها را بخورید و سبزیجات را آب‌گیری کنید. به این طریق از هردو بهره‌مند می‌شوید.

دوستار، بنیان‌گذار محلول ویتامینه‌ی “بوسد” است و سایت www.EverydayJuicer.com.  را راه‌اندازی کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره “بوستینگ” یا ویتامینه‌کردن نوشیدنی، به سایت www.buiced.com مراجعه کنید.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *