Search
Asset 2

برای رفع مشکل پارازیت‌‌‏ها از راهکارهای قانونی استفاده می‌‌‏شود

David McNew/Getty Images))
David McNew/Getty Images))
David McNew/Getty Images))

معاون انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن سرطان‌زا خواندن امواج و پارازیت‌‏های ماهواره‌ای گفت: «این سازمان درصدد است با به کارگیری راه‌‏های قانونی و همچنین استفاده از تحقیقات داخلی و خارجی این مشکل عمومی را برطرف سازد.»

«سعید متصدی» در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام این خبر از دانشگاهیان برای اجرای پروژه‌‏های تحقیقاتی و رفع این مشکل کمک خواست.

وی پارازیت‌‏ها را یک عامل سرطان عنوان کرد و میزان فاصله فرد تا فرستنده این پارازیت‌‏ها را در اثرگذاری بر سلامت فرد مهم دانست. پیش از این نیز «معصومه ابتکار» از تأثیر این امواج بر سلامت انسان هشدار داده بود و این امواج را سرمنشاء بسیاری از عوارض و بیماری‌ها عنوان کرده بود.

با افزایش نگرانی‌‌‌‌‏ها در خصوص تأثیر پارازیت‌‌‌‌‏ها بر سلامت مردم، حدود سه ماه پیش کمیته‌‌‌‌‏ای به منظور اندازه‌‌‌‌‏گیری و بررسی این امواج بر سلامت افراد تشکیل شد.

این کمیته با دستور رئیس‌جمهور و با حضور چند نماینده مجلس و سازمان محیط زیست در وزارت ارتباطات تشکیل شد و مقرر گردید که پارازیت‌ها و امواج مغناطیسی را اندازه‌‌‌‌‏‌‌‌‌‏گیری و ثبت کنند.

با توجه به اینکه کنترل آلودگی امواج و صوت، جزء برنامه‌‏های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است، معاون انسانی این سازمان، زمینه‌ی همکاری این سازمان را با کمیته بررسی توضیح داد و گفت: «قطعاً سازمان حفاظت از محیط زیست برای برنامه ریزی در زمینه‌ی کنترل تشعشعات، از پژوهش و تحقیق به عنوان یک اقدام زیربنایی استفاده خواهد کرد و در این راستا از مطالعات بین‌المللی و دانشگاهی داخل کشور وحتی خارج نیز بهره خواهد گرفت.»

این سازمان در حال حاضر برای جلوگیری از آلودگی صوتی و امواج که هر دو زیر مجموعه‌ی آلودگی هوا قرار می‌‏گیرند، پیشنهاداتی را از مباحث قانونی آیین نامه ماده ۲۷ – قانون نحوه‌ی جلوگیری از آلودگی هوا- ارائه داده که در کمیته در دست بررسی قرار گرفته است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر  می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی