Search
Asset 2

ترامپ: بایدن، اراذل و اوباش و مارکسیست‌ها در تلاش برای نابودی دموکراسی آمریکا هستند

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، جو بایدن و گروهش را «اراذل و اوباش و مارکسیست‌» خواند
رئیس جمهور سابق ایالات متحده دونالد ترامپ در 13 ژوئن 2023 در باشگاه گلف ملی ترامپ در بدمینستر، نیوجرسی، سخنانی را ایراد می کند.(Ed Jones/AFP via Getty Images)

دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق ایالات متحده، جو بایدن و گروهش را «اراذل و اوباش و مارکسیست‌» خواند که روز سهشنبه دستگیری او را سازماندهی کردند و گفت که این اوج یک «سوءاستفاده شیطانی و شنیع از قدرت» توسط یک رئیسجمهور مستقر است.

ترامپ که رقیب اصلی ریاستجمهوری سال ۲۰۲۴ است، ساعاتی پس از محاکمهاش صدور کیفرخواست علیه خود را محکوم کرد.

او که با ۳۷ اتهام مربوط به در اختیار داشتن غیرقانونی اسناد طبقهبندی شده روبرو است، دیروزعصر به وقت محلی با حضور در دادگاهی فدرال در شهر میامی ایالت فلوریدا، اعلام بیگناهی کرد.

در کیفرخواست ادعا شده است که ترامپ به طور غیرقانونی ۳۱ سند دولتی از جمله اطلاعات فوقمحرمانه مربوط به قابلیتهای دفاعی، برنامههای هستهای و آسیبپذیریهای احتمالی را در اختیار داشته است. این کیفرخواست شامل شش فقره اتهام از جمله توطئه برای ایجاد مانع از اجرای عدالت، اختفای اسناد و اظهارات نادرست است.

ترامپ در جمع حامیانش گفت: «امروز، ما شاهد بدترین و فجیعترین سوءاستفاده از قدرت در تاریخ کشورمان بودیم که بسیار غمانگیز است

به گفته ترامپ «یک رئیس جمهور فاسد، مخالف سیاسی اصلی خود را به اتهامات جعلی و ساختگی دستگیر کرد. اتهاماتی که بر اساس آن بسیاری دیگر از رؤسای جمهور سابق نیز مجرم خواهند بود و این اتفاقات درست در میانه انتخابات ریاستجمهوری که در آن بسیار بد شکست خواهد خورد رخ داده است

ترامپ با انتقاد شدید از جک اسمیت بازرس ویژه، او را «دیوانه آشفته» خواند و بایدن را نیز متهم کرد که در برنامهریزی برای دستگیری و انتساب اتهامات علیه او دست دارد.

او کیفرخواستهای صادر شده علیه خود را بهعنوان مداخله در انتخابات و شواهدی از آزار و اذیت با انگیزه سیاسی توسط مخالف سیاسی اصلیاش که یادآور رژیمهای توتالیتر است، توصیف کرد.

رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به اینکه افراد نامناسب و مارکسیستها سعی کردند دموکراسی آمریکایی را نابود کنند، گفت: «این روز با بدنامی رو به رو خواهد شد و جو بایدن نه تنها به عنوان فاسدترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان، بلکه شاید مهمتر از آن، رئیس جمهوری که همراه با گروهی از نزدیکترین اراذل و اوباش خود، برای همیشه در یادها باقی خواهد ماند

ترامپ سهشنبهشب گفت که «زندگی پرمشغلهای» دارد و بسیاری از جعبههایی که اسناد دوران ریاستجمهوری در آن قرار داشت حاوی اقلام شخصی هستند. او در ادامه با اشاره به اینکه فرصتی برای بررسی جعبهها نداشته گفت: «این یک کار طولانی و خستهکننده است، زمان زیادی میبرد

ترامپ گفت که او تهدید شده است که به دلیل «داشتن اسناد ریاستجمهوری خودکه تقریباً تمامی رؤسای جمهور دیگر آن را داشتهاند» به ۴۰۰ سال زندان محکوم خواهد شد و این را «یکی از بیشرمانهترین و شرورانهترین تئوریهای حقوقی که تاکنون در یک دادگاه آمریکایی مطرح شده است» نامید.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی