Asset 2

آتش‌سوزی گسترده در یکی از مراکز وزارت دفاع در تهران 

آتش‌سوزی گسترده‌ در یکی از مراکز وابسته به وزارت دفاع در شمال شرق شهر تهران
(Social Media)

شب گذشته آتش‌سوزی گسترده‌ای در یکی از مراکز وابسته به وزارت دفاع در شمال شرق شهر تهران رخ داد. اعلام شد که در این آتش‌سوزی بخش‌هایی از یک انبار وزارت دفاع در آتش سوخته است. 

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران نیز ضمن تایید وقوع این آتش‌سوزی گفت: «حوالی ساعت یک بامداد امروز یک مورد حادثه حریق در محدوده بزرگراه شهید صدر بعد از میدان نوبنیاد به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد 

به گفته او «آتش‌نشانان پنج ایستگاه» برای مهار این حریق به محل حادثه اعزام شدند و «محل آتش‌سوزی انباری به مساحت تقریبی دو هزار متر مربع بوده است که بخش‌هایی از آن دچار آتش‌سوزی شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر بوده است.» 

ساعتی بعد روابط‌عمومی وزارت دفاع جمهوری اسلامی اعلام کرد: «یکی از انبارهای پلاستیک مربوط به باتری‌سازی وابسته به «سازمان توسعه منابع انرژی» (توان) در محدوده میدان‌ نوبنیاد تهران دچار حریق شده است.» 

روابط‌عمومی وزارت دفاع در اطلاعیه خود با تأکید بر اینکه «این آتش‌سوزی تلفات جانی نداشته است»، افزود که «همه موضوعات ایمنی پیش‌بینی شده و تحت کنترل» است و دلیل وقوع این آتش‌سوزی «توسط کارشناسان در دست بررسی» قرار دارد. 

هر چند در اطلاعیه وزارت دفاع عنوان شده که آتش‌سوزی در یکی از انبارهای «سازمان توسعه منابع انرژی» این وزارت‌خانه رخ داده، اما تصاویری که منتشر شده نشان می‌دهد که این حادثه در محوطه «مرکز استاندارد دفاعی ایران» به وقوع پیوسته است. 

هر چند این دو مرکز زیر مجموعه وزارت دفاع هستند اما مشخص نیست که چرا این نهاد نظامی اعلام کرده که آتش‌سوزی مربوط به «سازمان توسعه منابع انرژی» بوده است. 

در اطلاعیه وزارت دفاع جمهوری اسلامی، بدون اشاره به دلایل این آتش‌سوزی، فقط عنوان شده است که علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی