Search
Asset 2

تجربه‌ی عکس‌برداری ساده با استفاده از مکس‌‏استون

مکس استون
مکس استون

بهبود قابل ملاحظه‌ی تجربه‌ی دی‌اس‌ال‌آر و گوشی‌های هوشمند با استفاده از مکس‌استون ساخته‌ی مکس مکس

مکس استون

 

به عنوان فردی که به عکس‌برداری علاقه دارم ولی دارای دانش فنی کمی در این زمینه هستم، برای من استفاده از ویژگی دی‌اس‌ال‌آر زمانی که می‌خواهم عکس‌های ساده بگیرم، کمی دشوار است. تصور کنید که در تلاش برای اینکه خود نیز در تصویر باشم، تایمر را تنظیم می‌کنم، و شما شخصی را می‌بینید که همانند فرد از کوره در رفته‌ای دیوانه‌وار می‌دود تا همه چیز را درست از آب دربیاورد.

در بیش از یک مورد متوجه شدم که نوعی دوربین با کنترل راه دور شاتر (شاتر پردهٔ متحرکی است که در مقابل فیلم یا گیرنده‌ی تصویر قرار می‌گیرد و مانع رسیدن نور به آن می‌شود) این دردسر را حل می‌کند. امروز خوشحالم که با شما در مورد محصول کوچکی صحبت کنم که به حل این مشکل و چند مورد دیگر کمک می‌کند. آن «مکس‌استون» خوانده می‌شود، ساخته‌ی «مکس مکس»، با رنگ قرمز و سیاه (ترکیب رنگی محبوب من)؛ و آن قطعه‌‏ی کوچک فوق‌العاده‌ای است که به شدت تجربه‌ی دی‌اس‌ال‌آر و گوشی هوشمند را برای من بهبود داده است.

سهولت

کاربرد اصلی مکس استون کنترل از راه دور شاتر آن است. نخست برای اینکه این با دی‌اس‌ال‌آر شما کار کند، آن باید مُد از راه دور آی‌آر داشته باشد. تعداد کمی از مدل‌های مختلف هستند که می‌توانند با مکس‌استون کار کنند؛ پس احتمال این وجود دارد مدلی داشته باشید که قادر است با مکس‌استون کار ‌کند؛ ولی بهتر است قبل از خریدن چک کنید.

شما می‌توانید مکس‌استون را با یک اپ در گوشی هوشمند خود راه‌اندازی کنید که هر دوی اندروئید و آی‌اواس می‌توانند با آن کار کنند. تنها کاری که باید بکنید این است که پس از دانلود کردن اپ، دگمه‌ای را که روی مکس استون است فشار بدهید و آن مستقیماً به مدت ۳۰۰ روز بدون نیاز به عوض کردن کار خواهد کرد که فوق‌العاده است. بدون نیاز به شارژ دوباره‌ی ابزاری دیگر.

کارکرد

وقتی که یک بار آن را تنظیم کردید، دو راه اساسی برای به کار بردن آن به صورت شاتر از راه دور وجود دارد. اولی استفاده از آن به عنوان شاتر راه دور  برای گوشی هوشمند است. گوشی هوشمند خود را تنظیم کرده و تمرکز آن را در موقعیتی که دوست دارید قرار دهید؛ از آن دور شده و دگمه‌ی مکس استون را فشار دهید، آن برای شما عکس خواهد گرفت. برای گرفتن عکس‌ها توسط خود شما مناسب است.

روش دوم استفاده ازآن به عنوان شاتر راه دور برای دی‌اس‌ال‌آر است. مکس استون را از طریق سیم به دی‌اس‌ال‌آر وصل کرده و گوشی هوشمند خود را به عنوان کنترل راه دور استفاده کنید. این برای موقعیت‌هایی که تنها هستید و  می‌خواهید بخشی از تصویر باشید بسیار مفید و مناسب است.

با این وجود این تمام آن چیزی نیست که مکس‌استون قادر است انجام دهد و به همین دلیل دستگاه فوق‌العاده‌ای است. این اپ ویژگی‌های عکاسی حرفه‌ای مختلفی را نیز امکان‌پذیر می‌کند که به من کمک کرد توانایی بیشتری در خود احساس کنم. به عنوان یک امتیاز، لازم نیست که کار خاصی بکنم غیر از اینکه در جای خود ثابت بمانم و اپ، خود تمام کار را انجام می‌دهد؛ در واقع این عالی است که به چنین گزینه‌هایی دسترسی داشته باشیم.

آن همچنین دارای علامت بلوتوث است. شما می‌توانید آن را ازطریق سیم وصل کرده و با اپ ردیابی کنید. درنهایت، دستگاه کوچک فوق‌العاده‌ای را خواهید داشت که چندین کار مفید را برای شما انجام می‌دهد؛ با استفاده از باتری که تا یک سال دیگر برای شما کار می‌کند. من به شدت آن را توصیه می‌کنم؛ مفید است، با حمل ساده و ارزان‌قیمت. بروید و یک مکس استون بگیرید!

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی