Search
Asset 2

برگزاری نشست سران آمریکا، کره جنوبی و ژاپن برای مقابله با جاه‌طلبی‌های رژیم چین 

نشست سران آمریکا، کره جنوبی و ژاپن
(Social Media/Persian Epoch Times)

کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا ماه آینده میلادی نشستی سه‌جانبه با یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی و فومیو کشیدا، نخست‌وزیر ژاپن در واشنگتن برگزار خواهد کرد. 

بر اساس گزارش کاخ سفید این نشست ۲۷ مرداد در کمپ دیوید به میزبانی جو بایدن با هدف «تقویت پیمان‌های منطقه‌ای آسیایی» در برابر «جاه‌طلبی‌های» سرزمینی رژیم چین و تضمین حمایت از اوکراین، برگزار خواهد شد. 

نشست ۲۷ مرداد نخست‌وزیر ژاپن، و رئیس‌جمهور کره جنوبی، آخرین نشانه‌ای از بهبود روابط بین این دو کشور است، زیرا آن‌ها در حال تلاش هستند تا دهه‌ها تنش‌ها و عدم اعتماد را کنار بگذارند و از سوی دیگر ایالات متحده نیز تعهد خود را به آسیا عمیق‌تر می‌کند. 

سخنگوی کاخ سفید، روز جمعه ششم مرداد گفت: «سه رهبر درباره گسترش همکاری‌های سه‌جانبه در سراسر اقیانوس هند و اقیانوس آرام و فراتر از آن، از جمله درباره ادامه تهدیدهای کره شمالی و تقویت روابط با آسه‌آن [اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا] و جزایر اقیانوس آرام گفت‌وگو خواهند کرد 

دولت بایدن از تقویت روابط اقتصادی و دفاعی ژاپن و کره جنوبی حمایت می‌کند، زیرا خواهان تقویت منطقه در برابر ادعاهای سیاسی و ارضی چین و همچنین تضمین همکاری آن‌ها در حمایت از اوکراین برای مقابله با تهاجم روسیه است.  

دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی نیز برگزاری نشست سه‌جانبه کمپ دیوید را تأیید کرد. لی دو وون سخنگوی دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی در یادداشتی نوشت: «این نشست فرصتی مهم برای تقویت و افزایش همکاری میان آمریکا، کره جنوبی و ژاپن است تا ارزش‌های مشترک را در سطحی جدید با یکدیگر به اشتراک بگذارند.»  

وی در ادامه افزود ما انتظار داریم ۳ کشور در همکاری با هم نظم و قوانین بین‌المللی را تقویت کنند و مشارکتی فعال‌تر برای امنیت منطقه‌ای و جهانی و رفاه اقتصادی داشته باشند. 

رژیم چین ادعاهای بسیاری درباره مناطق دریایی مختلفی در دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی دارد که باعث افزایش تنش در منطقه جنوب شرقی آسیا شده است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی