Search
Asset 2

اعتراض تعدادی از اعضای کتابخانه ملی به حجاب اجباری

تجمع اعتراضی تعدادی از اعضا کتابخانه ملی در تهران به حجاب اجباری
تجمع اعتراضی تعدادی از اعضا کتابخانه ملی در تهران به حجاب اجباری (Twitter)

مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی معترضان به حجاب اجباری را وابسته به دستگاه‌های جاسوسی بیگانه خواندند، با این حال روز گذشته تعدادی از اعضا کتابخانه ملی در تهران در اعتراض به حجاب اجباری و همچنین تعلیق برخی دیگر از اعضای این کتابخانه به دلیل عدم رعایت حجاب اجباری تجمع اعتراضی برگزار کردند. 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تعدادی از اعضا کتابخانه ملی با تجمع در محوطه این مرکز فرهنگی شعارِهایی همچون «نه روسری، نه توسری، آزادی و برابری»، «هر یه نفر تعلیق شه، هزار نفر پشتشه» و «زن، زندگی، آزادی» سر دادند. 

همچنین این افراد پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی از قبیل «زن و مرد کنار هم علیه حجاب اجباری»، «رهایی حقِ ماست، قدرتِ ما جمعِ ماست» و «بیکاری، بیگاری، حجابِ زن اجباری» نوشته شده بود. 

این در حالی است که تهدید و فشار بر مخالفان حجاب اجباری افزایش پیدا کرده و دو تن از مقام‌های قضایی جمهوری اسلامی روز گذشته مدعی شدند که مخالفان حجاب با نهادهای امنیتی خارجی در ارتباط هستند. 

در همین زمینه غلامحسین محسنی‌اژه‌ای رئیس قوه قضاییه جمهوری اسلامی مدعی شد که تعدادی از معترضین به حجاب اجباری «وابسته به دستگاه‌های جاسوسی بیگانه» هستند. 

همزمان محمد مصدق، معاون اول رئیس قوه قضاییه، نیز همین ادعا را تکرار کرد و گفت: «دستگاه قضایی با معاندان و هنجارشکنانی که با سرویس‌های جاسوسی در ترویج بی‌حجابی در ایران همکاری دارند، به‌طور جدی برخورد خواهد کرد 

این سخنان به دنبال اظهارنظر خامنه‌ای و ربط‌دادن مخالفان حجاب اجباری به «دستگاه‌های جاسوسی دشمن» عنوان شد. 

علی خامنه‌ای ۱۵ فروردین‌ماه افرادی که حجاب اجباری را رعایت نمی‌کنند را این‌گونه معرفی کرد که «من می‌دانم. خیلی از این‌ها کسانی هستند که اهل دین‌اند، اهل تضرع‌اند، اهل ماه رمضان‌اند، اهل گریه و دعا هستند؛ توجه ندارند که چه کسی پشت این سیاست رفع حجاب و مبارزه با حجاب است 

به ادعای خامنه‌ای، «جاسوس‌های دشمن، دستگاه‌های جاسوسی دشمن دنبال این قضیه است. اگر بدانند حتماً نمی‌کنند. به‌هرحال این مسئله قطعاً حل خواهد شد 

اکنون و به دنبال این سخنان مقامات قضایی جمهوری اسلامی نیز با دنباله‌روی از همین رویکرد زنان و دختران مخالف حجاب اجباری را متهم می‌کنند که با دستگاه‌های امنیتی خارجی در ارتباط هستند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی