Search
Asset 2

وضعیت جدید جسمانی مایکل شوماخر

یک شرکت هلی‌کوپتررانی مضنون اصلی گم شدن پرونده‌‌‏ی پزشکی شوماخر است. .(Clive Mason/Getty Images)
یک شرکت هلی‌کوپتررانی مضنون اصلی گم شدن پرونده‌‌‏ی پزشکی شوماخر است. .(Clive Mason/Getty Images)
وضعیت جدید جسمانی مایکل شوماخر. (Clive Mason/Getty Images)

 

مدیر برنامه‌ی «مایکل شوماخر» از بهبود وضعیت قهرمان مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک خبر داد. وی پس از ماه‌ها بی‌‌‏هوشی علائم بهبودی را از خود نشان داده است.

شوماخر‌‌‏ در دسامبر ۲۰۱۳،  هنگام اسکی در پیست «مریبل» واقع در کوه‌‌‏های آلپ فرانسه، به یک صخره برخورد کرد و از ناحیه‌‌‏ی سر مصدوم شد. وی پس‌از آن۲ عمل جراحی را پشت سر گذاشت و به‌دلیل خطر تورم مغز، توسط پزشکان در وضعیت کما قرار گرفت.

مدیربرنامه‌ی وی هفته‌‌‏ی گذشته اعلام کرد که او پس از ماه‌ها کما، برای لحظاتی به هوش آمده است.

چند روز پیش نیز یک دکتر خارج از تیم پزشکی شوماخر اعلام کرد: «شوماخر ۴۵ساله در آینده باید دوباره راه رفتن، صحبت کردن و خوردن را یاد بگیرد.»

مجله‌‌‏ی فوکوس آلمان نیز درباره‌‌‏ی وضعیت مایکل نوشت: «وی در مبارزه با مرگ پیروز شده اما برای زندگی جدیدش به مبارزه‌‌‏ی دیگری نیاز خواهد داشت.»

«دانیل آلبرشت»، اسکی‌باز سوئیسی که تجربه‌‌‏ی گذراندن ۳ هفته در کما را دارد، بیان کرد: «زمانی‌‌‏که یک فرد از کما بیدار می‌‌‏شود باید از صفر شروع کند.»

مایکل شوماخر، ستاره‌‌‏ی مسابقات اتوموبیل‌رانی فرمول یک، ۷ بار قهرمان جهان و ۹۱ بار در دیگر مسابقات رانندگی برنده شده است.

مدیرسابق تیم فرمول یک فراری اعلام کرد که مایکل شوماخر می‌‌‏توانست‌‌‏ به‌‌‏جای ۷ بار قهرمانی مسابقات رانندگی فرمول یک در جهان، ۸ بار قهرمان آن باشد.

«استفانو دومینکالی» گفت در صورت عضویت وی در تیم فراری در سال‌‌‏های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳، احتمال قهرمان شدن او بسیار بالا بوده است. شوماخر در سال ۲۰۰۶ خود را بازنشسته اعلام کرد، اما در سال ۲۰۱۰ با تیم مرسدس به پیست مسابقات برگشت، جایی که نتوانست در آنجا به دوران شکوه سابقش برگردد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی