Search
Asset 2

پیکر پویا مولایی‌راد پس از ۱۰ روز به خاک سپرده شد 

پیکر پویا مولایی‌راد پس از ۱۰ روز از زمان مرگش، با حضور تعداد زیادی از ماموران امنیتی و چند تن از اعضا خانواده و بدون اعلام قبلی بامداد امروز به خاک سپرده شد.
(Screenshot Via Twitter)

پیکر پویا مولایی‌راد پس از ۱۰ روز از زمان مرگش، با حضور تعداد زیادی از ماموران امنیتی و چند تن از اعضا خانواده و بدون اعلام قبلی بامداد امروز به خاک سپرده شد. 

بهرخ مولایی‌راد، خواهر پویا مولایی‌راد که در مراسم تولد «کیان پیرفلک»، به ضرب گلوله ماموران امنیتی کشته شد، با انتشار تصویری از مزار برادرش در استوری اینستاگرام از خاک‌سپاری برادرش خبر داد. 

او در این استوری اینستاگرامی نوشته بود: «بعد ۱۰ روز چه غریبانه به خاک سپردیمت… اونم نه روستای پدری 

ماموران امنیتی که در این مدت از تحویل پیکر او به خانواده خودداری کرده بودند، اجازه ندادند پویا مولایی‌راد در آرامگاه روستای پرچستان و در کنار کیان پیرفلک دفن شود. 

پیش‌تر «فاطمه حیدری»، خواهر «جواد حیدری»، از جان‌باختگان اعتراضات سراسری در قزوین، با انتشار تصویر یک قبر خالی نوشته بود که خانواده مولایی‌راد قبری در نزدیکی قبر کیان برای پویا آماده کرده‌اند، اما اکنون مشخص شده که به آنها اجازه نداده‌اند پیکر فرزندشان را در این مکان دفن کنند. 

تنها ساعاتی بعد، این استوری از اینستاگرام بهرخ مولایی‌راد حذف شد. 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ساعت پنج صبح امروز پیکر این جوان کشته شده در آرامستان اکبرآباد ایذه با حضور تعداد زیادی از ماموران امنیتی و چند نفر از اعضای خانواده به خاک سپرده شد. 

در روزهای گذشته اخباری مبنی‌بر بازداشت «سجاد پیرفلک»، عموی کیان، کودک ۱۰ ساله‌ای که در ایذه کشته شد، و نیز احضار «ماه منیر مولایی‌راد»، مادر کیان و دخترعموی پویا منتشر شده بود. 

خبرهای غیررسمی حاکی از این بود که این احضار و بازداشت، برای خاک‌سپاری بدون سرو‌صدای پیکر پویا صورت گرفته است. 

پویا مولایی‌راد، پسرعموی مادر کیان پیرفلک، هم‌زمان با سالروز تولد کیان، با شلیک ماموران جمهوری اسلامی جان باخت. مقام‌های نظامی و امنیتی جمهوری اسلامی مدعی شده‌اند که پویا پیش از مرگ یکی از ماموران نیروی انتظامی را با خودرو خود به قتل رسانده است. این در حالی است که اعضای خانواده او این ادعا را رد می‌‌‏کنند. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی