logo_eet

استفاده مقتدی صدر از نام جعلی خلیج «ع.ر.ب.ی» به‌جای «خلیج‌ فارس»

(QASSEM AL-KAABI/AFP via Getty Images)
(QASSEM AL-KAABI/AFP via Getty Images)

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در پیامی توییتری از عبارت جعلی خلیج «عربی» به‌جای نام رسمی و بین‌المللی «خلیج‌ فارس» استفاده کرد.

رهبر جریان صدر عراق در توییتر رسمی خود پیامی به مناسبت شروع مسابقات فوتبال کشورهای عربی حوزه «خلیج‌ فارس» که در شهر بصره برگزار می‌شود، صادر کرد و ورود بازیکنان و طرفداران این کشورها به عراق را خوش آمد گفت.

مقتدی صدر در این پیام خوش آمد گویی توییتری نوشت: «باسمه‌تعالی، محضر میهمان عرب بزرگوار از کشورهای (خلیج عربی)، به شما در سرزمین عراق، سرزمین اولیا و صالحین خوش آمد می‌گویم.»

وی افزود:«به شما در بصره خوش آمد می گوییم. میهمانان ما! اگر به دیدار ما بیایید خواهید دید که ما میهمان و شما صاحب خانه هستید.»

صدر در ادامه آورد: «همه باید این موضوع را مراعات کنند. عراقی‌ها اهل میهمانی و سخاوت هستند.»

رهبر جریان صدر عراق در ادامه این توییت خواستار پرهیز از تنش و رعایت حال تماشاگران عراقی در هنگام حضور در مسابقات تیم ملی این کشور شد.

این اقدام مقتدی صدر با واکنش منفی بسیاری از کاربران ایرانی در فضای مجازی همراه شده است. همچنین حکومت ایران نیز همواره مخالفت خود را با این عبارت جعلی اعلام کرده و اعتراض خود را از طریق مجامع بین‌المللی ابراز و استفاده از عبارت «خلیج‌ فارس» را خواستار شده است.

گفتنی است شهر در بصره عراق میزبان بیست و پنجمین دوره مسابقات جام «خلیج‌ فارس» است که از ۶ ژانویه ۲۰۲۳ آغاز شده است. جام «خلیج‌ فارس» هر دو سال یکبار با حضور هشت تیم فوتبال عرب که عمدتاً در حاشیه «خلیج‌ فارس» قرار دارند، برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط