Search
Asset 2

مراکش به «دلایل سیاسی» به کاراته‌کارهای ایران ویزا نداد

رسانه‌های داخل ایران اعلام کردند که مراکش به دلایل سیاسی از ارائه ویزا به نمایندگان ایران برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان خودداری کرده است.
(Public Domain)

رسانه‌های داخل ایران اعلام کردند که مراکش به «دلایل سیاسی» از ارائه ویزا به نمایندگان ایران برای حضور در رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان خودداری کرده است.

خبرگزاری ایسنا نوشته است که با وجود پیگیری‌های فدراسیون کاراته از کانال‌های مختلف و حتی درخواست از فدراسیون جهانی کاراته، مراکش از دادن ویزا به نمایندگان ایران برای حضور در رقابت‌های کاراته وان مراکش خودداری کرد و کاراته‌کاهای ایران فرصت حضور در این رقابت‌ها را از دست دادند.

این خبرگزاری عنوان کرد که علیرغم پیگیری‌های رسمی و غیررسمی فدراسیون کاراته در مراکش و همچنین از فدراسیون جهانی کاراته، کشور مراکش به «دلایل سیاسی» از دادن ویزا به نمایندگان کاراته ایران خودداری کرده است.

رسانه‌ها توضیحی درباره «دلایل سیاسی» که منجر به عدم حضور ورزشکاران ایرانی در این مسابقات شده است، ارائه نداده‌اند.

فدراسیون کاراته نیز عنوان کرده است که بخش روابط بین الملل این فدراسیون از حدود یک ماه قبل، مدارک لازم را به فدراسیون کاراته مراکش و فدراسیون جهانی کاراته ارائه کرده بود.

این فدراسیون اعلام کرد که اعتراض شدید خود را به نهادهای ذی‌ربط در این باره ارائه داده و پیگیر احقاق حق ورزشکاران ایرانی خواهد بود.

رقابت‌های کاراته وان پریمیر لیگ مراکش قرار است یازدهم تا سیزدهم خرداد ماه برگزار شود.

در ماه‌های گذشته شماری دیگر از ورزشکاران ایرانی در رشته‌های مختلف از حضور در مسابقات جهانی بازماندند.

از جمله در اسفند سال گذشته، فرزانه فصیحی و حسن تفتیان دو ملی‌پوش رشته دومیدانی به دلیل آنچه که سهل‌انگاری فدراسیون این رشته عنوان شده بود، از حضور در مسابقات جهانی جاماندند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی