Search
Asset 2

نام‌گذاری یک خیابان اصلی در فلوریدا به «رئیس‌جمهور دونالد جی ترامپ»

دونالد ترامپ، نام یک جاده اصلی در فلوریدا
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، در ۸ نوامبر ۲۰۲۳ در یک گردهمایی مبارزات انتخاباتی در فلوریدا، سخنرانی را ایراد می‌کند. (Alon Skuy/Getty Images)

شهرداری هیالیه در فلوریدا می‌گوید که نام بخشی از یک شاهراه جنوبی این ایالت را که محل تجمع بیش از ده هزار نفر برای دیدار با ترامپ بود، تغییر داده است.

این در حالی است که ران دیسانتیس، رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴، فرماندار ایالت فلوریدا است.

استبان بوو، شهردار هیالیه فلوریدا چند هفته پس از رای موافق شورای شهر، اعلام کرد که تغییر نام این خیابان قابل توجیه است؛ زیرا ایالات متحده در دوره ریاست‌جمهوری ترامپ پیشرفت کرد.

این مقام شهرداری می‌گوید که دیسانتیس، فرماندار فلوریدا را دوست دارد، اما به دلیل دستاوردهای ترامپ در دوره ریاست‌جمهوری‌اش از انتخاب مجدد وی حمایت می‌کند.

اپک‌تایمز نظر کمپین انتخاباتی دیسانتیس درباره این تصمیم شهرداری را پرسید، اما قبل از انتشار این خبر، هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

خبر تغییر نام این خیابان در بیست و نهم نوامبر در وب‌سایت شهرداری هیالیه منتشر شد. در این خبر از رئیس‌جمهور سابق آمریکا به دلیل اجرای سیاست کاهش مالیات‌ها و سامان‌د‌هی مشاغل تمجید شده است.

استبان بوو در گفتگو با اپک‌تایمز می‌گوید که حدود ۷۵ درصد از آمریکایی‌های کوبایی‌تبار از ترامپ برای ریاست‌جمهوری آمریکا حمایت می‌کنند. شهروندانی که خانواده‌هایشان از کوبا آمده‌اند، از حمایت رئیس‌جمهور سابق از مهاجرت قانونی، مخالفت با مهاجرت غیرقانونی و حمایت از آزادی بیان قدردانی می‌کنند.

کوبا کشوری در آمریکای لاتین است که نظام سوسیالیستی- کمونیستی بر آن حاکم است.

دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ در فلوریدا بالاترین رای را بدست آورد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی