Asset 2

رئیس موقت مجلس آمریکا به نانسی پلوسی دستور داد دفتر خصوصی‌اش در کنگره را تخلیه کند 

پاتریک مک‌هنری، رئیس موقت مجلس نمایندگان آمریکا، به نانسی پلوسی، رئیس سابق این مجلس دستور داد تا دفتر خصوصی خود در ساختمان کنگره را تا پایان امروز چهارشنبه تخلیه کند.
نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا (Win McNamee/Getty Images)

پاتریک مک‌هنری، رئیس موقت مجلس نمایندگان آمریکا، به نانسی پلوسی، رئیس سابق این مجلس دستور داد تا دفتر خصوصی خود در ساختمان کنگره را تا پایان امروز چهارشنبه تخلیه کند. 

مک‌هنری که به عنوان رئیس موقت مجلس نمایندگان انتخاب شده یکی از متحدان نزدیک کوین مک‌کارتی، رئیس سابق مجلس آمریکا است که دیروز از سمت خود برکنار شد. 

صدور دستور تخلیه دفتر نانسی پلوسی از سوی پاتریک مک‌هنری، یکی از اولین اقدامات او به عنوان قانون‌گذار ارشد مجلس نمایندگان بود. 

نشریه پلتیکو ابتدا گزارش داد که طی ایمیل به نانسی پلوسی اطلاع داده شده که دفتر خصوصی خود را تخلیه کند. در این ایمیل آمده بود: «لطفاً فردا این مکان را خالی کنید، این دفتر بازگشایی خواهد شد. طبق این ایمیل، دفتر مذکور طبق دستور سرپرست جدید مجلس نمایندگان آمریکا تخصیص مجدد خواهد یافت 

دفاتر خصوصی کنگره یک ستون اصلی در سنا هستند، اما فقط به تعداد معدودی از اعضای مجلس اعطا می‌شود. 

در مقابل نانسی پلوسی عنوان کرد: «با توجه به تمام تصمیمات مهمی که رهبری جدید حزب جمهوری‌خواه باید با آنها مواجه شود که همه ما با اشتیاق منتظر آن هستیم، یکی از اولین اقدامات که رئیس جدید انجام داد این بود که به من دستور داد تا فوراً از دفتر خود در کنگره خارج شوم 

پلوسی گفت: «این دستور تخلیه یک انحراف شدید از سنت است. من بهعنوان رئیس مجلس، به رئیس پیشین، دنیس هاسترت، مجموعه‌ای بزرگتر از دفاتر را تا زمانی که او می‌خواست دادم 

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «اکنون که رهبری جدید جمهوری‌خواه این موضوع مهم را حل و فصل کرده است، بیایید امیدوار باشیم که آنها به کار بر روی آنچه واقعاً برای مردم آمریکا مهم است، بازگردند.» 

اخراج نانسی پلوسی از دفتر خصوصی‌اش در کنگره پس از آن صورت گرفت که ۲۱۶ عضو مجلس، شامل هشت جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا به برکناری کوین مک‌کارتی از ریاست این مجلس رای دادند. در مقابل ۲۱۰ نماینده از او حمایت کردند که کافی نبود. 

مت گیتز، یکی از اعضای جناح محافظه‌کار تندرو حزب جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه درخواست برکناری کوین مک‌کارتی از ریاست مجلس را ارائه کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی