Search
Asset 2

نیکی هیلی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا شد

نیکی هیلی(فرماندار سابق کارولینای جنوبی) و دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق آمریکا) (TIMOTHY A. CLARY/AFP via Getty Images)
نیکی هیلی(فرماندار سابق کارولینای جنوبی) و دونالد ترامپ (رئیس جمهور سابق آمریکا) (TIMOTHY A. CLARY/AFP via Getty Images)

نیکی هیلی، فرماندار اسبق کارولینای جنوبی با انتشار یک پیام ویدئویی، از حضور خود بهعنوان یکی از نامزدهای جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا خبر داد و به‌این‌ترتیب اولین رقیب اصلی دونالد ترامپ، رئیسجمهور سابق تبدیل شد.

هیلی که در دوران ترامپ به‌عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد خدمت می‌کرد، قصد دارد امروز چهارشنبه در یک سخنرانی در چارلستون کارولینای جنوبی، برنامه‌های مبارزات انتخاباتی خود را بیان کند.

او در ویدئویی که منتشر کرد تجربه‌های خود در زمینه سیاست خارجی را بیشتر نشان داد و در مورد تهدیدات علیه موقعیت آمریکا در حوزه بین‌المللی هشدار داد.

نیکی هیلی در این پیام گفت: «چین و روسیه با نمایش قدرت تصور می‌کنند که می‌توانند ما را مورد آزار و اذیت قرار دهند، اما شما باید این را در مورد من بدانید که  من قلدرها را تحمل نمی‌کنم و وقتی تصمیم بگیرم بیشتر به آنها ضربه می‌زنم.»

وی ادامه داد: «در چین آنها [حزب کمونیست چین] مرتکب نسل‌کشی می‌شوند» و حکومت ایران «مردم خود را به‌خاطر به چالش کشیدن دولت می‌کشد.»

هیلی در مه۲۰۲۲ عنوان کرده بود که شورای حقوق بشر سازمان ملل باید در مورد «نسل‌کشی» اقلیت‌ها در چین تحقیق کند در غیر این صورت، سفر برنامه‌ریزی‌شده کمیسر حقوق بشر سازمان ملل به این کشور تنها «یک ترفند تبلیغاتی دیگر چینی» خواهد بود.

رژیم کمونیستی چین به ارتکاب جنایات در شین جیانگ متهم شده است.

پس از بازدید میشل باشلت، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از شین‌جیانگ، هیلی این دیدار را «یک دور پیروزی کامل تبلیغاتی کمونیستی و توهین به هر قربانی نسل‌کشی» خواند.

هیلی در ویدئوی خود در روز سه شنبه سیاست‌های بایدن را مورد هدف قرار داد.

«کارنامه جو بایدن افتضاح است. اما این نباید تعجب‌آور باشد. تشکیلات واشنگتن بارها و بارها ما را سرخورده کرده است. زمان برای نسل جدیدی از رهبری فرا رسیده است.»

هیلی که دختر یک مهاجر هندی است، بهعنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل در دولت ترامپ خدمت کرده و اولین نامزد جمهوریخواه است که پس از ترامپ وارد رقابتهای انتخاباتی آمریکا میشود.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی