Search
Asset 2

ارکستر ملی ایران دوباره آغاز به‌‏کار می‌‏کند

(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)
(اسکرین‌‌‌‌‌‌‌‌‏شات/یوتیوب)

برخی رسانه‎‌‏ها سه‌‏شنبه ۶خرداد، خبر از بازگشایی «ارکستر ملی ایران» دادند.

به گزارش ایرنا، «پیروز ارجمند»، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ، طی نشستی در شهر شیراز با ابلاغ رسمی حکم رهبری ارکستر ملی به «فرهاد فخر‎الدینی»، احیای مجدد این ارکستر را اعلام کرد.

ارجمند گفت: «هزینه‌‏ی راه‌‏اندازی ارکستر ملی از دولت دریافت شده است و این وزارت‌‏خانه در دولت یازدهم اهمیت ویژه‌‏ای دارد.»

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ، با اشاره به نقش مؤثر این هنرمند برجسته در عرصه‌‏ی هنر موسیقی افزود: «استاد فخرالدینی مجموعه‌‏های موسیقی بزرگی همچون سربداران، بوعلی سینا و امام علی را در کارنامه‌‏ی هنری خود دارد که در تاریخ موسیقی ایران ماندگار خواهند بود، امامتأسفانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند سال گذشته از وجود استاد فخرالدینی آن گونه که باید بهره نبرده است.»

ارکستر ملی ایران در ابتدای دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی به رهبری استاد فخرالدینی آغاز به‌‏کار کرد، اما از حدود سه سال پیش شایعه‌‏ی تعطیلی این ارکستر برسر زبان‌‏ها افتاد. اگر چه مسئولان وقت وزارت فرهنگ با تکذیب خبر تعطیلی این گروه، اظهار داشتند که تنها قصد سازماندهی اداری آن را دارند.

به‌‏دنبال این ماجرا «حسن روحانی»، رئیس‌‏جمهور ایران، که در آستانه‌‏ی جریان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوریدر بهار سال ۱۳۹۲، وعده‌‏ی بازگشایی ارکستر ملی را داده بود، اوایل زمستان سال گذشته از تحقق این امر در ماه‌‏های آتی خبر داد.

اپک‌‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‌‏شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی