Search
Asset 2

معاون امنیتی وزیر کشور: مردم یک مورد هم به اجرای طرح نور اعتراض نداشتند

همزمان با اجرای طرح موسوم به «نور»، معاون امنیتی وزیر کشور دولت رئیسی ادعا کرده است که مردم ایران اعتراضی نسبت به اجرای این طرح ندارند.
مجید میراحمدی (Mehrnews)

همزمان با اجرای طرح موسوم به «نور» و تشدید سختگیری‌ها درباره حجاب اجباری، معاون امنیتی وزیر کشور دولت رئیسی ادعا کرده است که مردم ایران اعتراضی به اجرای این طرح ندارند.

مجید میراحمدی در گفتگو با یک رسانه داخل ایران، در حالی که زنان دارای پوشش اختیاری را «اقلیت کم تعداد، اما چشم پرکن» توصیف کرده، مدعی شده؛ «کسانی که کشف حجاب کردند اغلب بدون آگاهی از پشت پرده‌ها و در اثر هیجانات جوانی و فضای مجازی تاثیرگذار در این حوزه بدون اینکه از نقشه دشمنان مطلع باشند و یا عنادی در این زمینه داشته باشند و ضدیتی با اسلام داشته باشند اقدام کردند و اکثریت قریب به‌اتفاق با تذکر پلیس تمکین می‌کنند.»

میراحمدی افزوده است که «صبر و خویشتنداری، باوری غلطی ایجاد کرده بود که گویی کشف حجاب از جانب مسئولان پذیرفته شده، اصلا اینگونه نبود و نیست.»

او ادعا کرده است که «طرح نور با قوت به‌کار خود ادامه خواهد داد و یک مورد هم نداشتیم مردم نسبت به اجرای طرح اعتراضی داشته باشند.»

این درحالی است که کاربران شبکه‌های اجتماعی در چند روز گذشته، ویدئوهایی از مقابله مردمی با ماموران گشت ارشاد همرسانی کرده‌اند. در ویدئویی که از متروی میدان هفت تیر منتشر شده است، جمعیتی از مردم که در صحنه حاضر هستند علیه ماموری که زنی با حجاب اختیاری را بازداشت کرده است، اعتراض می‌کنند و او را «بی‌شرف» خطاب می‌کنند.

در ویدئویی دیگری که روز چهارشنبه در شبکه اجتماعی ایکس بازرسانی می‌شود، کاربران می‌گویند که جمعیتی از مردم در کرمان با ماموران گشت ارشاد مقابله می‌کنند، در ویدئو معترضان خطاب به ماموران شعار «بی‌شرف» سر می‌دهند و درگیری بین ماموران نظامی و تعدادی از معترضان رخ می‌دهند. تاریخ زمانی این ویدیو مشخص نیست.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی