Asset 2

مرد پیشگام شهر کابوسن‌لوکاس از تماشای شن‌یون تا سر حد گریه کردن متأثر شد

کارلوس به همراه یکی از اقوامش روبرتو برای تماشای هنرهای نمایشی شن‌یون به منطقه اورنج کانتی سفر کرد. (آلبرت رومان /اِپُک تایمز)
کارلوس به همراه یکی از اقوامش روبرتو برای تماشای هنرهای نمایشی شن‌یون به منطقه اورنج کانتی سفر کرد. (آلبرت رومان /اِپُک تایمز)
کارلوس به همراه یکی از اقوامش روبرتو برای تماشای هنرهای نمایشی شن‌یون به منطقه اورنج کانتی سفر کرد. (آلبرت رومان /اِپُک تایمز)

شرکت نیویورکی هنرهای نمایشی شن یون در روز مادر، با اجرایی که در کالیفرنیای جنوبی داشت به دوره‌ نه روزه خود در منطقه اورنج کانتی پایان داد. این دوره نه روزه بخشی از تور جهانی ۲۰۱۱ این شرکت بود.

مرکز سِگرستروم  میزبان شرکت رقص و موسیقی سنتی چین بود. این شرکت رقص و موسیقی که برای دومین بار نمایش را به اجرا درآورده بود، مورد استقبال و تحسین فراوانی قرار گرفت.

کارلوس که مؤسس یک شرکت سرمایه‌گذاری بین‌المللی بوده و در توسعه شهر کابوسن‌لوکاس در مکزیک سرمایه‌گذاری کلانی نموده است، به همراه یکی از اقوامش برای تماشای نمایش به اورنج کانتی سفر کرد.

 او گفت: “من فقط برای دیدن این اجرا برای یک هفته به اینجا آمدم.”

مأموریت شن یون احیاء فرهنگ پنج هزار ساله چین می باشد. اعتقاد مردم بر این است که این فرهنگ، فرهنگی الهی و بسیارغنی بوده که در ۶۰ سال اخیر مورد حمله و تخریب قرار گرفته است.

کارلوس تحت تأثیر دامنه وسیع فرهنگ و تمدنی که به تصویر درآمد  قرار گرفت. “فکر می‌کنم شن یون کار بزرگی انجام داد ، چرا که ما از این طریق هر چیزی را دیدیم وهمه چیزرا به خوبی توضیح داده بودند.”

کل نمایش شامل ۲۰ اجرا بود ، اجراهایی منحصر به فرد و بی نظیر، که معانی هر کدام را مجری‌ ها به زبان‌های انگلیسی و چینی توضیح می دادند.

شن یون دو رقص چینی سنتی و قومی را ترکیب می‌کندو همزمان ، یک ارکستر با ترکیبی از سازهای کلاسیک غربی و سازهای سنتی چینی اجراها را همراهی می‌کند. همچنین، طنین آوازه‌خوانانی با نوای زیر و بم  و دیگر جلوه‌های گوش‌نواز وجود دارد که همراه با تکنوازی پیانو به اجرای برنامه میپردازند. (نقل از وب‌سایت شن یون)

کارلوس ازشنیدن آوازها متأثر شده بود.

او گفت:

” شیفته آوازها شدم. بطوری‌که اشک‌هایم از شنیدن آن کلمات سرازیر شد. آن کلمات خیلی عمیق و پر معنا بودند. بی اندازه لذت بردم.”

یک پس زمینه بزرگ و دیجیتال نیز وجود داشت که اشعارهر آواز به دو زبان انگلیسی و چینی برروی آن نقش می‌بست.

او ادامه داد،” کلماتی که درآوازها شنیده می شود، همگی از اعماق وجود می‌آید و از اعتقادات مردم نشأت می‌گیرد. بیشتر به زندگی شخص اشاره می‌کند، اینکه او از کجا آمده و به کجا می‌رود، آوازها حاوی چنین چیزهایی هستند و به همین خاطر خیلی زیبا به نظر می رسند.

همچنین روبرتو، یکی از اقوام کارلوس، پس از دیدن نمایش به هیجان آمده بود.

من از دیدن نمایش خوشحالم. چرا که مرا به اصلم وصل می‌کند، به گذشته خانواده ام و به اجداد و نیاکانم. به همین خاطر خیلی خوشحالم و از دیدن چنین اجرای بسیاربسیار زیبایی خیلی شادمانم.

گزارش از تلوزیون ان تی دی ، آلبرت رومن

گروه نمایشی شن یون متشکل از ۳ شرکت می باشد که همزمان در سرتاسر اروپا، آسیا، اقیانوسیه و آمریکا به اجرای نمایش می پردازند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ShenYunPerformingArts.org مراجعه فرمایید.                                         

روزنامه اپک تایمز با افتخارحامی و پشتیبان هنرهای نمایشی شن یون می‌باشد.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی