Asset 2

کشته شدن دو نفر در پی سقوط هواپیما در فرودگاه پیام کرج 

سقوط هواپیمای آموزشی در فرودگاه پیام کرج سبب جان باختن دو سرنشین آن شد.
(Farsnews)

روابط‌عمومی منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه بین‌المللی پیام کرج از کشته شدن یک دانشجو و مربی خلبانی بر اثر سقوط هواپیمای آموزشی در این فرودگاه خبر داد. 

رسانه‌های داخلی اعلام کرده‌اند که این حادثه ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح امروز به علت مشکل فنی در انتهای باند پروازی فرودگاه پیام رخ داد که سبب جان باختن دو سرنشین آن شد. 

بنا بر گزارش این رسانه‌ها، این هواپیما متعلق به شرکت خدمات هوایی بوتیاماهان است. 

گفته شده تیم بررسی سانحه از هواپیمایی کشوری در حال بررسی علت اصلی سقوط این هواپیما است. 

دو سرنشین هواپیما به نا‌م‌های امیرحسین محمودی ۱۹ساله ، دانشجوی خلبانی و نوید عربی مقدم، ۴۲ساله  و مربی خلبانی جان خود را در این حادثه از دست دادند. 

فرودگاه بین‌المللی پیام مستقر در استان البرز توسط شرکت توسعه خدمات هوایی پیام اداره می‌شود و متعلق به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی است و دارای باند پروازی هواپیماهای مسافری، باری و آموزشی است . 

در سال‌های گذشته نیز چندین بار هواپیماهای آموزشی در این فرودگاه با سانحه روبرو شده بودند. در سال ۱۳۹۶ یک هواپیمای آموزشی در این فرودگاه دچار حادثه شد؛ اما خدمه آن از این سانحه جان به در بردند. 

در اسفند ۹۳ نیز یک هواپیمای آموزشی دیگر متعلق به شرکت پارسیس هنگام فرود در فرودگاه پیام کرج دچار سانحه شد و آتش گرفت و مجید یوسفی مهر مدیرعامل این شرکت هواپیمایی در این حادثه جان باخت. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی