Search
Asset 2

هشدار نخست‌وزیر لهستان: اروپا باید برای ورود به «دوران پیش از جنگ» آماده شود

نخست وزیر لهستان خطاب به کشورهای اروپایی ضمن هشدار درباره ورود اروپا به «دوران پیش از جنگ» از این کشورها خواست که در زمینه دفاعی سرمایه‌گذاری کنند.
اولاف شولتس، صدراعظم آلمان (راست)، دونالد توسک، نخست‌وزیر لهستان (وسط) و امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه (چپ) (Facebook Donald Tusk)

نخست وزیر لهستان خطاب به کشورهای اروپایی ضمن هشدار درباره ورود اروپا به «دوران پیش از جنگ» از این کشورها خواست که در زمینه دفاعی سرمایه‌گذاری کنند.

دونالد توسک در گفتگو با رسانه‌های اروپایی تصریح‌ کرده که قاره اروپا برای «عصر پیش از جنگ» آماده نیست.

او گفته است که «نمی‌خواهم کسی را بترسانم، اما جنگ دیگر یک مفهوم  تاریخی نیست. این جنگ واقعی است و بیش از دو سال پیش شروع شد.»

بنابر گزارش فاکس نیوز، توسک خواستار کمک فوری به اوکراین و همچنین افزایش همکاری‌ها میان لهستان، آلمان و فرانسه شده است.

نخست‌وزیر لهستان با بیان اینکه «ما در بحرانی‌ترین لحظه از زمان پایان جنگ جهانی دوم زندگی می‌کنیم»، گفت: «می‌دانم که ویرانگر به نظر می‌رسد، به ویژه برای افراد نسل جوان، اما ما باید از نظر ذهنی برای ورود به دوران قبل از جنگ آماده باشیم.»

توسک همچنین از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به دلیل تلاش برای مرتبط کردن حمله تروریستی تالار شهر کروکوس مسکو به اوکراین انتقاد کرد.

جنگنده اف۱۶ هلندی از فرودگاه نظامی در ایتالیا پرواز می‌کند. (NATO North Atlantic Treaty Organization)

موشک‌های روسی حریم هوایی لهستان را نقض کردند

اخیراً موشک‌های روسی در جریان حمله به اوکراین برای مدت کوتاهی حریم هوایی لهستان را نقض کردند.

این موضوع سبب شد تا ورشو نیروهای خود را در وضعیت آمادگی بالا قرار دهد.

خبرگزاری ایتالیایی AGI روز جمعه گزارش داد که جنگنده‌های ایتالیایی در پایگاه نظامی لهستان در مالبورک دو هواپیمای جاسوسی روسیه را در دریای بالتیک رهگیری کردند.

در این گزارش آمده است که هواپیماهای روسی مجوز حضور در حریم هوایی ناتو را نداشتند. به کسی آسیبی نرسید و هواپیماهای روسی «نیت خصمانه» نداشتند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی