Search
Asset 2

همایشی در استکهلم: فقر طرح‌ریزی شده به منظور یارگیری در سپاه پاسداران

آروین خشنود، کارشناس علوم اجتماعی و سیاست خارجی ایران
آروین خشنود، کارشناس علوم اجتماعی و سیاست خارجی ایران (Courtesy of Arvin Khoshnood)

روز ۲۸ مارس، همایشی با محوریت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همت گروه Iran in Focus  در استکهلم برگزار شد.

آروین خشنود، کارشناس علوم اجتماعی و سیاست خارجی ایران و از برگزار کنندگان و سخنرانان این مراسم به موضوع فقر در ایران پرداخت و اینکه چگونه فقر ایجاد شده توسط جمهوری اسلامی به‌‏گونه‌ای استراتژیک به منظور یارگیری برای نیرو‌های امنیتی در کشور مورد استفاده قرار می‌‏گیرد. برای نمونه عضو بسیج شدن افراد زیر خط فقر در جامعه، منجر به دریافت کمک‌‏های مادی و همچنین پیشرفت مادی در زندگی‌‏شان می‌‏شود.

دکتر اردوان خوشنود، دکترای جرم‏شناسی از سوئد
دکتر اردوان خوشنود، جرم‏ شناس از سوئد (Courtesy of Arvin Khoshnood)

دکتر اردوان خوشنود، جرم‌‏شناس از سوئد نیز درباره‌ی جایگاه سپاه پاسداران در جمهوری اسلامی، ساختار و فعالیت‌های غیر نظامی آن و همچنین عملیات تروریستی سپاه در خارج از مرز‌‏های ایران صحبت کرد. او با اشاره به ترور در رستوران میکونوس و بمب‌گذاری در عبادتگاه یهودیان در آرژانتین از فعالیت‌های جمهوری اسلامی در سوئد و دیگر کشور‌های اتحادیه اروپا گفت.

(Courtesy of Arvin Khoshnood)

در این مراسم، میزگردی درباره‌ سپاه پاسداران و قرار دادن آن در لیست گروه‌‏های تروریستی انجام شد که آقای چارلی وایمرز، نماینده سوئدی پارلمان اتحادیه اروپا، خانم نگار یوسفی، روزنامه‌نگار، دکتر ماگنوس نورل، پژوهشگر مسائل مربوط به تروریسم و خاورمیانه و با مدیریت خانم مینا بیلینگ شرکت کردند.

همچنین در این نشست چند تن از نمایندگان پارلمان سوئد، خبرنگاران سوئدی و ایرانیان فعال در أمور سیاسی حضور داشتند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی