Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با فاکس نیوز: سیاست غرب برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی شکست‌خورده است 

شاهزاده رضا پهلوی سیاست آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ناکام مانده است
شاهزاده رضا پهلوی (Screenshot via Youtube)

شاهزاده رضا پهلوی با حضور در یکی از برنامه‌های شبکه فاکس نیوز گفت: سیاست «هویج و چماق» آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ناکام مانده است، زیرا انتظارشان تغییر رفتار حکومت بوده اما به ماهیت این نظام پی نبرده‌اند. 

شاهزاده رضا پهلوی در برنامه «صبح یکشنبه» فاکس نیوز عنوان کرد: «ذات رژیم جمهوری اسلامی ناسازگاری است. اصلاً مهم نیست که شما چه می‌کنید! هر کاری بکنید در نوع نگرش آنها تغییری ایجاد نمی‌کند. تهدید هسته‌ای ادامه خواهد داشت. تهدید کشتیرانی آزاد ادامه پیدا خواهد کرد. راهکار، تغییر وضعیت موجود است.» 

او با اشاره به نقل‌قولی از مارشال دوگل رئیس‌جمهوری اسبق فرانسه که گفته بود «اگر شرایط مناسب نیست، باید شرایط را تغییر داد» افزود: «سرنگونی رژیم ایران، آن تغییر اساسی خواهد بود که به نفع مردم ایران نیز هست.» 

در بخش دیگری از این گفت‌وگو «ماریا بارتیرومو» مجری فاکس نیوز از شاهزاده رضا پهلوی در مورد روابط دوستانه جمهوری اسلامی و رژیم کمونیستی چین سؤال پرسد که او در پاسخ گفت: «به نظر شاید اسم آن رابطه دوستانه باشد اما از روی استیصال است. رژیم ایران عملاً زیر سلطه چین قرار گرفته است. تصور کنید دولت آمریکا کوه راشمور یا جزایر هاوایی را بفروشد. شما به عنوان شهروند آمریکا چه حسی پیدا می‌کنید؟ این حکومت همین کار را با جزایر کیش و قشم و بناهای تاریخی ما می‌کند.» 

او اضافه کرد: «ادامه این وضعیت سلطه چینی‌ها و کشورهایی مثل روسیه بیشتر خواهد شد. رژیم ایران از روسیه برای ارسال پهپاد به اوکراین حمایت می‌کند. این پهپادها به غیرنظامی‌ها صدمه می‌زند. روشن است سرنگونی کامل این رژیم هم به سود دنیای آزاد و هم به سود مردم ایران است 

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت یک تغییر بنیادی در ایران گفت «وقتی این تغییر صورت گیرد آن‌وقت وضعیت موجودی که الان می‌بینیم مثل انواع تهدیدات و مشکلات از جمله گروگان‌گیری کشتی‌ها در تنگه هرمز و تهدیدات تروریستی متوقف خواهد شد. ما باید یک انتقال مناسب و مدیریت شده را پیش ببریم.» 

در این برنامه به موضوع انتصاب سفیر جمهوری اسلامی به عنوان رئیس مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز اشاره شد و شاهزاده رضا پهلوی در این مورد گفت: «نمی‌دانیم بخندیم یا گریه کنیم. این کار توهین و سیلی بر صورت یک ملت است.» 

وی همچنین ادامه داد: «اینکه هر روز می‌شنوید به زنان شلیک می‌شود یا آنها را در مدارس با گاز مسموم می‌کنند نمی‌تواند بدون آگاهی مستقیم یا دخالت رژیم باشد. این تصادفی نیست. چند هفته است که این اتفاق در بسیاری از شهرها رخ می‌دهد. آنها عامدانه به چیزی شبیه نسل‌کشی رسیده‌اند و به مردم آسیب می‌زنند. آن‌وقت شما به عنوان یک نهاد بین‌المللی به آنها جایزه می‌دهید؟! این کار فراتر از یک جوک است… وحشتناک است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی