Search
Asset 2

سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل

سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل
گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل و شاهزاده رضا پهلوی (Twitter)

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار یک توییت از سفر خود به اسرائیل برای ابراز احترام به قربانیان هولوکاست و رساندن پیام دوستی ملت ایران با مردم اسرائیل خبر داد.

او در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «هدف من از این سفر، ابلاغ پیام دوستی ملت ایران، گفتگو با متخصصان آب اسرائیلی درباره چگونگی مواجهه با بحران منابع آب ایران ناشی از سو‌ءاستفاده رژیم جمهوری اسلامی، و ادای احترام به قربانیان هولوکاست هم‌زمان با روز یادبودشان است.»

شاهزاده پهلوی در این توییت ادامه داد: «می‌خواهم مردم اسرائیل بدانند که جمهوری اسلامی نماینده مردم ایران نیست. پیوند دیرین میان دو ملت ایران و اسرائیل می‌تواند دوباره برقرار شود و به هر دو ملت سود برساند. به اسرائیل می‌روم تا نقشم برای ساختن آن آینده روشن‌تر را ایفا کنم.»

در واکنش به اعلام خبر سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل، گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات اسرائیل این سفر را تاریخ‌ساز خواند و با انتشار یک توییت این سفر را اولین قدم برای بازسازی دو ملت ایران و اسرائیل ارزیابی کرد.

گاملیل در صفحه توییتر خود نوشت: «تاریخ‌سازی! مفتخرم که این هفته در اسرائیل میزبان ولیعهد ایران، رضا پهلوی، به‌عنوان ارشدترین شخصیت ایرانی که تابه‌حال به اسرائیل آمده است هستم. ولیعهد نماد رهبری متفاوت از رهبری رژیم آیت‌الله‌ها است و ارزش‌های صلح و مدارا را رهبری می‌کند. ما اولین قدم را برای بازسازی روابط بین ملت‌ها برمی‌داریم!»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی