Search
Asset 2

گزارش: معترضان حامی فلسطین دنباله‌رو پروپاگاندای کمونیستی گروه تروریستی هستند

براساس گزارش سازمان غیردولتی مانیتور، گروه تروریستی «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» در اعتراضات دانشگاهی حضور پررنگی دارد.
دانشجویان در جریان تظاهرات طرفدار فلسطین در دانشگاه تگزاس، در ۲۴ آوریل ۲۰۲۴، شرکت می‌کنند. (Brandon Bell/Getty Images)

براساس گزارش جدید دیده‌بان غیردولتی اسرائیل، موسوم به سازمان غیردولتی مانیتور، گروه تروریستی «جبهه مردمی برای آزادی فلسطین» در اعتراضات دانشگاهی حضور پررنگی دارد.

این مؤسسه تحقیقاتی که در اورشلیم فعالیت دارد، گزارشی را در روز ۸ مه منتشر کرد و در آن به جزئیات نقش جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و سازمان تابعه صامدون در اعتراضات بیش از ۸۰ دانشگاه آمریکا پرداخت. جبهه مردمی در سال ۱۹۹۷ توسط وزارت امور خارجه آمریکا به‌عنوان یک سازمان تروریستی شناخته شد.

براساس این گزارش، خالد برکات، از اعضای جبهه مردمی برای آزادی فلسطین و از بنیانگذاران صامدون، در رویدادی در کالج بارنارد نیویورک در ۲۴ مارس برای تدریس مقاومت ۱۰۱ حضور پیدا کرد.

بارنارد به‌طور رسمی زیرمجموعه دانشگاه کلمبیا محسوب می‌شود. دانشگاه کلمبیا در ۶ مه جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان را متعاقب هفته‌ها اعتراضات حامیان فلسطین لغو کرد.

آقای برکات در رویداد مذکور به تمجید از حماس، جهاد اسلامی و جبهه مردمی پرداخت. همچنین نردین کیسوانی، بنیانگذار گروه اعتراضی «در تمام عمر حامی فلسطین هستیم»، در آن رویداد حضور پیدا کرد و درباره حق فلسطینیان برای زندگی در هر وجب از خاک کشور- از رود اردن تا دریای مدیترانه- سخنرانی کرد.

از این گذشته، سازمان غیردولتی مانیتور به انتشار تصاویری از تظاهرکنندگان پرداخت که پوسترهای جبهه مردمی را به دست داشتند، سربندهای جبهه مردمی را به سرشان بسته بودند، پرچم این گروه را به اهتزاز درآورده و به‌طور علنی نشریات جبهه مردمی را می‌خواندند.

جرالد اشتاینبرگ، بنیانگذار و رئیس سازمان غیردولتی مانیتور، در اطلاعیه‌ای گفت: «مشارکت گسترده یک سازمان تروریستی در اعتراضات دانشگاهی به این تصور دامن می‌زند که با یک جنبش اعتراضی خودجوش سروکار نداریم.»

آقای اشتاینبرگ افزود: «ارتباط بین صامدون، دانشجویان حامی عدالت برای فلسطین و دیگر سازمان‌های غیردولتی نیازمند تحقیقات مستقل و ریزبینانه کنگره است تا منبع تأمین مالی این نهادها در داخل و خارج آمریکا مشخص شود. از این گذشته، بررسی قانونی بودن فعالیت صامدون در آمریکا بسیار واجب است.»

به گزارش مرکز ملی مقابله با تروریسم، جبهه مردمی گروهی تروریستی است که به دلیل ایدئولوژی مارکسیستی-لنینیستی خود شناخته می‌شود. این سازمان که در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد، حملات مرگباری را در سال ۲۰۱۹ انجام داده است.

به گفته این مرکز، جبهه مردمی نابودی اسرائیل را جزئی جدایی‌ناپذیر از مبارزه خود برای بیرون راندن سرمایه‌داری غربی از خاورمیانه و تشکیل کشور کمونیستی فلسطین با پایتختی اورشلیم می‌داند.

این گروه تحت رهبری احمد سعادت فعالیت می‌کند که در سال ۲۰۰۱ به دست مقامات فلسطینی به زندان افتاد.

جبهه مردمی در آوریل ۲۰۲۴ با صدور بیانیه‌ای در وبسایت خود از مبارزات جنبش‌های دانشجویی حمایت کرد. جبهه مردمی در این بیانیه به‌طور مشخص به دانشجویان حامی عدالت برای فلسطین و جنبش جوانان فلسطینی اشاره کرده است.

در بیانیه جبهه مردمی آمده است: «ما از مواضع، جنبش‌ها و مبارزات دانشجویان خود در دانشگاه‌های آمریکا قدردانی می‌کنیم و به دنبال تشدید مبارزات هستیم.»

سازمان غیردولتی مانیتور، صامدون را زیرمجموعه جبهه مردمی می‌داند. به گزارش این سازمان، اسرائیل در سال ۲۰۲۱ صامدون را به‌عنوان یک گروه تروریستی معرفی کرد.

صامدون، که خود را شبکه همبستگی زندانیان فلسطینی می‌نامد، کشتار یهودیان به دست حماس در هفتم اکتبر ۲۰۲۳ را اتفاقی مبارک می‌داند. وبسایت صامدون تصویری با عبارت «زنده باد هفتم اکتبر» را در صفحه اصلی خود قرار داده است.

شارلوت کیتس، هماهنگ‌کننده بین‌المللی صامدون، به دلیل سخنرانی خود در ۲۶ آوریل که در آن درباره جهاد صحبت کرد، در اول ماه مه توسط پلیس ونکوور بازداشت و تفهیم اتهام شد.

در بیانیه ۶ مه صامدون آمده است: «حمله به کیتس، حمله به فلسطینیان است که در قالب تلاش دیرینه اسرائیل و متحدان استعمارگر آن برای جرم‌انگاری و مشروعیت‌زدایی از مردم فلسطین، سازمان‌های سیاسی و متحدان‌شان انجام می‌گیرد.»

حساب کاربری اتاق جنگ اسرائیل در شبکه اجتماعی ایکس- توئیتر سابق- در ۳ مه اعلام کرد که به حساب گوگل درایو کری زارمبا، سخنگوی دانشجویان ملی حامی عدالت برای فلسطین، دسترسی پیدا کرده است. براساس داده‌های شبکه‌های اجتماعی، حساب گوگل درایو زارمبا حاوی اسناد مختلفی بود که توسط جبهه مردمی انتشار یافته بودند.

به گزارش سازمان غیردولتی مانیتور، معترضانی که در روز ۳ مه محوطه دانشگاه جورج واشینگتن را به تصرف خود درآوردند، بخش‌هایی از کتاب جبهه مردمی «راهبرد آزادی فلسطین» را با صدای بلند خواندند.

اداره پلیس متروپولیتن واشینگتن یکی از اردوگاه‌های حمایتی فلسطین را در روز ۸ مه از محوطه دانشگاه پاکسازی کرده بود. این عملیات ساعاتی قبل از شهادت موریل باوزر، شهردار واشینگتن، و رئیس دانشگاه در برابر کمیته نظارت مجلس رخ داد.

جفری لکس، استاد حقوق دانشگاه شهری نیویورک، به اپک تایمز گفت: «شاید وصله ناجور به نظر برسند اما متأسفانه باید بگویم که هماهنگی بین مارکسیست‌ها و اسلام‌گراها در سازماندهی اعتراضات تعجب‌آور نیست.»

او گفت: «مارکسیست‌ها و اسلام‌گراها هیچ وجه مشترکی ندارند- به‌طور کلی، فاقد ارزش‌های واحد هستند- اما تنها نقطه اشتراک آن‌ها دشمن مشترک‌شان است که آمریکا و فرهنگ غرب و دموکراسی و سرمایه‌داری را شامل می‌شود.»

«کارهایی که آن‌ها انجام می‌دهند، تصادفی نیست. آن‌ها می‌خواهند سبک زندگی آمریکایی‌ها را مختل کنند. هدف‌شان همین است.»

آقای لکس گفت که معتقد است با خروج اعتراضات از محوطه دانشگاه‌ها شاهد تابستانی داغ و طولانی با اعتراضات خیابانی، اشغال اماکن عمومی و تصرف پل‌ها و ساختمان‌ها خواهیم بود.

او افزود: «پشت هر تجمع دانشجویی که می‌بینید، رد پای اساتید مارکسیست دیده می‌شود که رهبر و راهنمای اعتراضات هستند. به دانشجویان ارتباطی ندارد. فریب ظاهر تجمعات را نخورید. من هرروز این اعتراضات را از نزدیک در دانشگاه مشاهده می‌کنم. این اساتید مارکسیست هستند که اعتراضات را رهبری می‌کنند و این تفکر مارکسیستی در حال حاضر با تفکر تندروهای اسلام‌گرا که از تروریسم حمایت می‌کنند، هم‌سو شده است.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی