Search
Asset 2

«پروفسور سمیعی» استاد وابسته‌ی حوزه‌ی علوم پزشکی دانشگاه آزاد می‌‌‌‌‏شود

پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)
پروفسور مجید سمیعی، متخصص و جراح مغز و اعصاب. (ویکی‌پدیای فارسی)

پروفسور سمیعی عنوان «استاد وابسته‌ی حوزه‌ی علوم پزشکی» دانشگاه آزاد اسلامی را دریافت خواهد کرد. این عنوان طی مراسمی، صبح روز دوشنبه ۱۲ اسفند ماه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به وی اهدا خواهد شد.

پروفسور مجید سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب ایرانی، ۲۹ خرداد ۱۳۱۶ در رشت متولد شد و تحصیلات ابتدایی و متوسطه را همان‌‌‌‌‏جا به پایان رساند. او برای ادامه‌ی تحصیل عازم آلمان شد و در رشته‌های زیست‌شناسی و پزشکی از دانشگاه «یوهانس گوتنبرگ» به تحصیل پرداخت تا با مدرک تخصص جراحی مغز و اعصاب فارغ‌التحصیل شود.

وی صدها عنوان کتاب و مقاله تالیف کرده است. تمرکز مطالعات او در زمینه‌ی تورم مغز و ترمیم و بازسازی جراحی دستگاه عصبی محیطی است.

در حال حاضر پروفسور سمیعی ریاست فدراسیون جهانی انجمن جراحان واعصاب و ریاست بیمارستان علوم هانوفر در آلمان را به‌‌‌‌‏عهده دارد. او همچنین عضو بورد تخصصی بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی است.

سمیعی جوایز زیادی به پاس خدماتش در زمینه‌ی پیشرفت جراحی مغز و اعصاب دریافت کرده است. نشان خدمت درجه‌ی یک دولت آلمان و جایزه‌ی علمی ایالت نیدرزاکسن آلمان از آن جمله است. همچنین جایزه‌ی «حلقه‌‌‌‌‌‌‌‏ی لایبنیتز» ۲۰۱۳ میلادی نیز به‌‌‌‌‏دلیل تلاش‌‌‌‌‌‌‌‏های سمیعی برای آموزش پزشکانی از قاره‌ی آفریقا به وی اهدا شده است.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی