Search
Asset 2

تجمع اعتراضی ایرانیان در ده‌ها شهر جهان همزمان با سالگرد خیزش انقلابی 

اعتراضات ایرانیان در شهرهای جهان
(APU GOMES/AFP via Getty Images)

همزمان با سالروز جان‌باختن مهسا امینی و آغاز خیزش انقلابی در سال گذشته، امروز ۲۵ شهریورماه، ایرانیان در شهرهای مختلف جهان تجمع‌های اعتراضی علیه جمهوری اسلامی برگزار گردند. 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تاکنون ایرانیان ساکن کشورهایی مانند استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، سوئد، فرانسه، هلند و ایتالیا با تجمع در شهرهای مختلف، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی اعلام کردند. 

شمار زیادی از ایرانیان ساکن سیدنی استرالیا شعارهایی علیه جمهوری اسلامی سر داده و در این شعارها تأکید کردند که سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است. همچنین جمعی از این تظاهرکنندگان پرچم‌های شیرخورشید نشان در دست داشتند. 

در شهرهای بزرگ دیگر استرالیا مانند ملبورن، بریزبن، پرت و آدلاید نیز تجمع ایرانیان علیه جمهوری اسلامی برگزار شد. در این تجمع‌ها معترضان فریاد می‌زدند «نامش را صدا بزن، مهسا امینی» همچنین شعار « زن، زندگی، آزادی» سر دادند. 

ایرانیان ساکن نیوزیلند نیز در شهرهای اوکلند و کرایست‌چرچ این کشور تجمع اعتراضی برگزار کردند و علاوه بر سردادن شعار علیه جمهوری اسلامی، ترانه‌های اعتراضی مهدی یراحی خواننده‌ای که به تازگی در ایران بازداشت شده را همخوانی کردند. 

همچنین جمعی از ایرانیان در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در توکیو تجمعی اعتراضی برگزار کرده و با در دست داشتن تصاویری از مهسا امینی و پرچم‌های شیرخورشید نشان علیه جمهوری اسلامی شعار دادند. 

در شهر لاهه هلند نیز شمار زیادی از ایرانیان تجمع کرده و در این تجمع سخنرانانی از قبیل دریا صفایی، نماینده پارلمان بلژیک سخنرانی کردند. 

طی روزهای گذشته فراخوان‌های مختلفی برای برگزاری تجمع‌های اعتراضی در شهرهای مختلف جهان منتشر شده بود و انتظار می‌رود طی ساعات آینده تجمعات مشابهی در دیگر شهرهای اروپایی و آمریکا و کانادا نیز برگزار شود. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی