Search
Asset 2

بایدن: احتمالاً به همه توصیه می‌شود که واکسن جدید کووید۱۹ را دریافت کنند 

توصیه جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده به دریافت واکسن جدید کووید۱۹
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در 25 اوت 2023 با مطبوعات صحبت می کند.(MANDEL NGAN/AFP via Getty Images)

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در جمع خبرنگاران گفت که دولت او «احتمالاً» توصیه می‌کند که همه واکسن جدید کووید۱۹ دریافت کنند. 

جو بایدن گفت: «من پیشنهاد تأمین اعتبار اضافی برای یک واکسن جدید – که ضروری است و کار می‌کند و باید به کنگره ارائه شود را امضا کردم.» 

او اضافه کرد: «و به طور آزمایشی، هنوز در نهایت تصمیم‌گیری نشده است، به طور آزمایشی توصیه می‌شود – احتمالاً توصیه می‌شود – که همه آن را دریافت کنند، مهم نیست که قبلاً آن را دریافت کرده‌اند 

این اظهارات در حالی مطرح شد که یکی از مقامات کاخ سفید نیز در ۲۰ اوت به خبرنگاران گفته بود که دولت قصد دارد در پاییز امسال تمام آمریکایی‌ها را تشویق کند که واکسن تقویتی کووید۱۹ را دریافت کنند. 

از اوایل ژوئیه، بستری شدن بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان‌های آمریکا رو به افزایش بوده است و سه نوع جدید از این بیماری در سراسر این کشور گسترش‌یافته است و باعث شده که برخی از کسب‌وکارها و مدارس استفاده از ماسک را مجدداً در این محیط‌ها اجباری کنند. 

دولت ایالات متحده در ماه آوریل اعلام کرد که بیش از ۵ میلیارد دلار بودجه برای توسعه واکسن‌ها و درمان‌های جدید کووید۱۹ از طریق پروژه NextGen اختصاص خواهد داد. 

شرکت داروسازی مدرنا گفته است که داده‌های اولیه نشان می‌دهد که واکسن این شرکت در برابر زیرشاخه‌های جدید کووید۱۹ مانند «Eris» و «Fornax» مؤثر است. 

این شرکت در کنار نواواکس و فایزر و شریک آلمانی‌اش بایونتک، نسخه جدیدی از واکسن خود را با هدف مبارزه با نوع فرعی کرونا که XBB.1.5  نامیده می‌شود، تولید کرده است. 

به گزارش CNBC، مقامات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده روز پنجشنبه به خبرنگاران گفتند که انتظار می‌رود این واکسن‌ها در اواسط سپتامبر در دسترس عموم قرار گیرند، اگرچه هنوز در انتظار تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده هستند.  

در همین حال دکتر ریچارد بارتلت، پزشکی متخصص در تگزاس، اعلام کرد که او باور دارد تلاش برای تولید واکسن‌های جدید بیشتر در راستای کنترل عمومی است تا بهداشت عمومی. 

او که در تلاش برای وادار کردن سازمان غذا و داروی ایالات متحده به انتشار داده‌های واکسن کووید۱۹ فایزر شرکت داشت، اخیراً به اپک تایمز گفته است: «این به وضوح تکرار تاریخ جهت تلاش برای کنترل توده‌های مردم است.» 

به اعتقاد ریچارد بارتلت واکسن‌ها، ماسک‌ها، قرنطینه‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی هرگز توسط علم حمایت نشدند و بنابراین نباید اکنون به مردم تحمیل شود. 

این پزشک ادامه داد: «فکر می‌کنم این تلاشی دیگر برای تصاحب قدرت است، و من نگرانم که شاهد چنین چیزی باشیم مگر اینکه مردم حقوق اساسی بیماران را برای فرزندان، والدین و همسران خود طلب کنند.» 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی