Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: ارعاب و تهدیدهای جمهوری اسلامی تحمل نخواهد شد

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار مطلبی در شبکه ایکس نسبت به حمله هواداران جمهوری اسلامی به تجمعات اعتراضی گروهی از معترضان ایرانی در لندن واکنش نشان داد.
شاهزاده رضا پهلوی در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۳ در مراسمی در حمایت از جنبش زن، زندگی، آزادی در لس آنجلس سخنرانی می‌کند. (DAVID PASHAEE/Middle East Images/AFP via Getty Images)

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار مطلبی در شبکه ایکس نسبت به حمله هواداران جمهوری اسلامی به تجمعات اعتراضی گروهی از معترضان ایرانی در لندن واکنش نشان داد.

آقای پهلوی با بیان اینکه معترضان در ایران مدت‌هاست که جان خود را در مبارزه برای آزادی به خطر انداخته‌اند، گفت که اکنون، معترضان در غرب با تهدیدات مشابه و مستمری از سوی اراذل و اوباش رژیم مواجه هستند که به آنها پناهگاه امن در کشورهای آزاد داده شده است.

روز جمعه چهارم خرداد ماه، تصاویری در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت که نشان می‌داد برگزارکنندگان مراسم یادبود ابراهیم رئیسی در لندن به ایرانیانی که تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند، حمله کرده‌اند.

شاهزاده در پیام خود تاکید کرد که حملات خشونت‌آمیز اخیر به اعتراضات مسالمت‌آمیز ایرانیان در بریتانیا باید منجر به دستگیری و محاکمه حامیان جنایتکار رژیم شود.

او تصریح کرد که زمان آن فرا رسیده است که به جمهوری اسلامی پیام بدهیم که ارعاب، خشونت و تهدید شبکه مراکز و وابستگان رادیکال اسلامی آن قابل تحمل نخواهد بود.

شاهزاده رضا پهلوی در پایان پیام خود تاکید کرده است که میهن‌پرستان در ایران یا هر جای دنیا هرگز در مبارزه برای آزادی و حقوق بشر مرعوب نخواهند شد.

بر اساس برخی گزارش‌ها در جریان حمله هواداران جمهوری اسلامی به ایرانیان معترض، دست‌کم چهار نفر مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته و مجروح شده‌اند.

برخی رسانه‌ها به نقل از پلیس لندن اعلام کرده‌اند که در جریان این حملات یک نفر نیز بازداشت شده است.

ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی در تاریخ نوزدهم ماه مه بر اثر سقوط بالگرد در منطقه ورزقان آذربایجان جان باخت.

پس از تایید خبر مرگ رئیسی شمار بسیاری از ایرانیان مقیم خارج از کشور با برپایی تجمعاتی مقابل مراکز و سفارت‌های جمهوری اسلامی به ابراز شادمانی پرداختند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی