Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: خیابان سنگر ماست و باید آن را نگه داشت 

شاهزاده رضا پهلوی در حاشیه اجرای نمایش «خانه امن» با مهم خواندن سالگرد مرگ مهسا امینی عنوان کرد که خیابان سنگری است که نباید آن را رها کرد.
شاهزاده رضا پهلوی و بانو یاسمین پهلوی (Screenshot Via Twitter)

شاهزاده رضا پهلوی در حاشیه اجرای نمایش «خانه امن» با مهم خواندن سالگرد مرگ مهسا امینی عنوان کرد که خیابان سنگری است که نباید آن را رها کرد. 

شاهزاده رضا پهلوی بعد از پایان نمایش‌خانه امن به کارگردانی حمید فرخ‌نژاد با حضور بر روی صحنه نمایش گفت: که برگزاری چنین نمایشی به ما یادآوری می‌کند که باید در ایران نیز چنین آزادی داشته باشیم که هنرمندان و همه افراد بتوانند سخنان و عقاید خود را بدون سانسور بیان کنند. 

او همچنین در حاشیه این نمایش با اشاره به فرارسیدن سالگرد مرگ مهسا امینی در گفتگو با صدای آمریکا تأکید کرد که علی‌رغم تمام مشکلات، سرکوب‌ها، خشونت‌ها و تهدیدات مردم باید بدانند که خیابان سنگری است که نباید رها کار و باید آن را نگه داشت. 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین ضمن تأکید بر اینکه زمان برای تغیر خواهد رسید افزود: استقامت نسل امروز در برابر تمام این تهدیدات بزرگ‌ترین ضربه به نظام است که سعی کرده روحیه ایرانیان را از بین ببرد و خوشبختانه این مقاومت را در مردم ایران می‌بینم. 

او سالگرد مرگ مهسا امینی را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: این سالگرد بسیار مهم است که به خودمان و جهانیان ثابت کنیم که مردم ایران کجا ایستاده‌اند. 

شاهزاده رضا پهلوی همچنین در مورد مرزبندی‌هایی که در مورد هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی مطرح می‌شود گفت که روشن نیست چه مقدار از این مرزبندی‌ها واقعی و چه میزان ساختگی است؛ اما حتی اگر اختلاف سلیقه و نظر وجود داشته باشد باید با یک دید باز مطرح شود. 

او به لزوم تحمل و بردباری و احترام به عقیده دیگران و فرهنگ‌سازی در این زمینه تأکید کرد و افزود: نباید به‌محض اینکه با کسی اختلاف‌نظر داشته باشیم علیه یکدیگر جبهه بگیریم و امیدوارم که جامعه هنری هم در این فرهنگ‌سازی نقش داشته باشد. 

همچنین بانو یاسمین پهلوی نیز با اشاره به اینکه هنرمندان ایرانی خارج از کشور آزادی برگزاری برنامه‌های مختلف را دارند، گفت: هنرمندان داخل ایران از این آزادی بهرمند نیستند و امیدمان این است که این آزادی را به زودی به دست بیاورند و همه هنرمندان بتوانند حرف دل خود را بیان کنند. 

علاوه بر حمید فرخ‌نژاد، مهناز افشار، برزو ارجمند و احسان کرمی نیز در نمایش «خامه امن» که در واشینگتن به روی صحنه رفت نقش‌آفرینی کردند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی