logo_eet

روسیه کشته‌شدن ۶۳ سرباز خود در حملات موشکی اوکراین را تایید کرد

(GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)
(GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images)

وزارت دفاع مسکو در اقدامی کم‌سابقه، شمار تلفات خود در جریان یکی از حملات اوکراین را اعلام کرد و گفت که ۶۳ سرباز ارتش این کشور در جریان حمله نیروهای اوکراین به محل استقرار سربازان روس در منطقه تحت کنترل روسیه در استان دونتسک، کشته شدند.

این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد چهار موشک با کلاهک انفجاری قوی به یک محل استقرار موقت سربازان در نزدیکی «ماکیئیفکا» اصابت کرد و باعث کشته شدن نظامیان روس شد.

در این بیانیه آمده است کی‌یف با شش گلوله راکتی نوع «هیمارس» ساخت ایالات متحده آمریکا، به پایگاه موقت یک واحد نیروهای مسلح روسیه حمله کرد، و پدافند هوایی روسیه توانست دو موشک را سرنگون کند.

پیش از این، وزارت دفاع اوکراین شمار تلفات روسیه را در جریان این حملات ۴۰۰ نفر اعلام کرده بود.

روسیه در حالی می‌گوید که شمار کشته شدگان ۶۳ نفر بوده که بنا بر نوشتۀ یکی از وبلاگ‌نویسان ارتش روسیه به نام «ریبار»، حدود ۶۰۰ نفر در این مجتمع جمع شده بودند و مهمات نیز در همان مرکز ذخیره شده بود.

به دنبال انتشار خبر تلفات بالای این حمله موشکی انتقادها نسبت به فرماندهان روسی نیز افزایش یافته است و در همین رابطه یک وبلاگ‌نویس نظامی روسیه با بیش از ۷۰۰ هزار دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی به نام “Archangel Spetznaz Z” نیز نوشت: چه کسی به این فکر افتاد که این همه نیرو را در یک ساختمان جای دهد؟ جایی که حتی یک احمق هم می‌فهمد که حتی با شلیک یک توپ هم تعداد زیادی مجروح یا کشته می‌شوند.

اخبار مرتبط