Search
Asset 2

کاخ سفید: روسیه سربازانی را که از اجرای دستورات سرپیچی کنند اعدام می‌کند 

روسیه سربازانی را که از دستورات در جنگ اوکرتین و روسیه پیروی نمی‌کنند اعدام می‌کند
سربازان روسی در 18 مه 2022 در بحبوحه عملیات نظامی روسیه در اوکراین (OLGA MALTSEVA/AFP via Getty Images)

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد روسیه سربازانی را که از دستورات پیروی نمی‌کنند اعدام می‌کند و کل واحدها را تهدید کرده که در صورت فرار از میدان نبرد اوکراین با مرگ روبرو خواهند شد. 

جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: «نیروهای بسیج شده روسیه تحت آموزش کافی قرار نگرفته‌اند، تجهیزات کافی ندارند و برای جنگ آماده نیستند 

او ادامه داد: «همان‌طور که در حمله زمستانی سال گذشته روسیه دیده شد، نظامیان روسی به نظر می‌آید که از روش‌هایی به نام ‘تاکتیک موج انسانی’ استفاده می‌کنند. به عبارت دیگر، آن‌ها افراد تازه‌کار و بدون تجهیزات مناسب، بدون رهبری معقول، بدون منابع کافی و بدون پشتیبانی را مستقیماً به نبرد می‌فرستند 

آقای کربی افزود که کاهش روحیه نیروهای روسیه تقریباً یک موضوع غیرمنتظره نیست، زیرا آن‌ها با شرایط چالش‌برانگیز بسیاری در جبهه‌ها روبه‌رو هستند. 

هنگامی که یک خبرنگار از او خواست درباره اعدام سربازان روسی توضیح دهد، آقای کربی گفت که «صلاحیت پاسخگویی به این سؤال را ندارد.» 

وی ادامه داد: اعدام سربازان و صدور تهدید به مرگ نشانه روشنی از استیصال رهبران نظامی روسیه در پیشرفت و مدیریت نادرست فشارها در میدان نبرد است. 

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با اشاره به ادعای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر اینکه اوکراین بدون حمایت نظامی و مالی غرب نمی‌تواند بیش از یک هفته دوام بیاورد، بر حمایت آمریکا از اوکراین در دفاع در برابر تهاجم تمام‌عیار روسیه تأکید کرد. 

جان کربی افزود: «برای اطمینان از ادامه حمایت از اوکراین، ضروری است که کنگره بودجه‌ای را که جو بایدن در هفته گذشته ارائه کرده است، تصویب کند. این بودجه شامل مقدار قابل توجهی منابع برای اوکراین جهت دفاع از خود، نیازهای انسانی و اقتصادی آن‌ها می‌شود 

پنتاگون نیز اعلام کرد: «کمک‌های امنیتی به اوکراین یک سرمایه‌گذاری هوشمندانه برای امنیت ملی ما است.این امر به جلوگیری از گسترش درگیری در منطقه و تهاجم احتمالی در جاهای دیگر کمک می‌کند و در عین حال پایگاه صنعتی دفاعی ما را تقویت و برای مردم آمریکا ایجاد شغل می‌کند 

از سوی دیگر برخی از سیاستمداران آمریکایی گفتند که ادامه کمک نظامی به اوکراین بسیار مهم است زیرا نتیجه جنگ فراتر از شرق اروپا خواهد بود و احتمالاً بر رفتار چین در قبال کشورهای همسایهاش تأثیر می‌گذارد. 

راجر ویکر سناتور جمهوری‌خواه به مرکز تحلیل سیاست اروپا گفت: «من نمی‌دانم شی جین پینگ قرار است چه کار کند، اما هیچ‌کس دیگری هم نمی‌داند. شاید حتی او نیز نمی‌داند که قرار است چه کار کند. اما می‌توانم یک چیز را به شما تضمین کنم و آن این است که رهبری حزب کمونیست چین در حال تماشای اتفاقات اوکراین است.» 

بر اساس برآورد آقای ویکر، اگر اوکراین در جنگ علیه تهاجم روسیه به پیروزی برسد، آقای شی را از انجام اقدامات تجاوزکارانه و بی‌پروا در اقیانوس هند و اقیانوس آرام منصرف خواهد کرد. 

او گفت: «ما امیدواریم که موفقیت نیروهای آزادی در اوکراین، باعث جلوگیری از درگیری در اقیانوس آرام شود

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی