Search
Asset 2

روسیه می‌‏گوید ۱۶ موشک و ۳۱ پهپاد پرتاب شده ازسوی اوکراین را سرنگون کرده است

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور ۱۶ موشک و ۳۱ پهپاد را که اوکراین در شبانه‌روز گذشته به خاک روسیه پرتاب کرده بود، منهدم کرده است.
آتش نشانان و داوطلبان، ساختمان‌هایی که در اثر حمله اوکراین به بلگورود آسیب دیده‌اند را در ۱۲ مه ۲۰۲۴ پاکسازی می‌کنند. (STRINGER/AFP via Getty Images)

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه ۱۳مه، اعلام کرد که سامانه‌های دفاع هوایی این کشور ۱۶ موشک و ۳۱ پهپاد را که اوکراین در شبانه‌روز گذشته به خاک روسیه پرتاب کرده بود، منهدم کرده است.

رویترز به نقل از روسیه نوشته است که روز یکشنبه، ۱۵ نفر در بلگورود بر اثر اصابت قطعات یک موشک متعلق به دوران شوروی که توسط اوکراین پرتاب و توسط نیروهای روسی سرنگون شد، در شهر بلگورود در نزدیکی مرز اوکراین کشته شدند.

وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که ۱۲ موشک هدایت شونده از یک راکت انداز چندگانه اوکراینی پرتاب شده است.

این وزارتخانه همچنین گفت که چهار فروند موشک و هفت پهپاد بر فراز کریمه سرنگون شدند. همچنین هشت پهپاد بر فراز منطقه کورسک و چهار فروند پهپاد بر فراز منطقه لیپتسک منهدم شدند.

ایگور آرتامونوف، فرماندار منطقه  کورسک در جنوب روسیه در تلگرام نوشت: «یک پهپاد باعث آتش سوزی کوتاه مدت در یک پست برق در منطقه کورسک شد.

آرتامونوف گفت: «این حادثه تلفات جانی نداشته است. آتش سوزی در محدوده پست برق در حال خاموش شدن است.»

هیچ اظهار نظر فوری از سوی اوکراین وجود نداشته است. کی‌یف می‌گوید که هدف قرار دادن زیرساخت های نظامی، حمل و نقل و انرژی روسیه، تلاش‌های جنگی مسکو را تضعیف می‌کند و پاسخی به حملات مرگبار بی شمار روسیه است.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی