Asset 2

ژنرال ارشد آمریکایی: روسیه در اوکراین پیروز نخواهد شد 

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که «روسیه از نظر نظامی در جنگ پیروز نخواهد شد»
رئیس ستاد مشترک ارتش ایالات متحده، ژنرال مارک میلی، پس از جلسه گروه تماس دفاعی اوکراین در پایگاه هوایی رامشتاین در 21 آوریل 2023 در رامشتاین-میزنباخ، آلمان، با رسانه ها صحبت می کند.(Thomas Lohnes/Getty Images)

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که «روسیه از نظر نظامی در جنگ پیروز نخواهد شد» اما در عین حال تاکید کرد که «روزهای خونین و سختی» در پیش خواهد بود. 

ژنرال میلی پس از نشست مجازی گروه تماس دفاعی اوکراین، ضمن بیان این‌که روسیه از نظر نظامی در جنگ اوکراین پیروز نخواهد شد، به کی‌یف هشدار داد که او گمان نمی‌کند بتوان تمام نیروهای روسیه را از سرزمین‌های اوکراینی بیرون راند. 

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، گفته است که می‌خواهد همه روس‌ها از سرزمین‌های اوکراین که تحت اشغال روسیه درآمده، خارج شوند. اما اوایل سال جاری، ژنرال میلی گفت که من نمی‌گویم این کار شدنی نیست، فقط می‌گویم که این کار «بسیار بسیار دشوار است 

او روز پنج‌شنبه نیز ادعای خود را تکرار کرد که تحقق این هدف «در کوتاه مدت» چالش‌برانگیز خواهد بود. 

ژنرال میلی که در کنار لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا سخن می‌گفت، افزود که «جنگ ادامه خواهد داشت و روزهای خونین و سختی پیش رو خواهد بود. در نقطه‌ای، هر دو طرف یا برای حل‌وفصل منازعات، مذاکره خواهند کرد و یا به یک نتیجه نظامی خواهند رسید 

میلی همچنین به گزارش‌های مربوط به استفاده از سلاح‌های آمریکایی در داخل روسیه اشاره کرد و گفت که ایالات متحده همچنان در حال بررسی تصاویر حمله ادعایی در نزدیکی بلگورود است. 

او تأکید کرد که «واشنگتن به وضوح با به‌کارگیری هرگونه تجهیزات آمریکایی برای حمله به روسیه در داخل مرزهای روسیه مخالفت کرده است 

واشنگتن از سال ۲۰۲۱ تاکنون، ۳۸ میلیارد دلار کمک امنیتی و دفاعی به اوکراین ارائه داده است و به تازگی نیز به متحدان خود اجازه داده تا به اوکراین جت‌های جنگنده نسل چهار که شامل اف ۱۶ ساخت ایالات متحده نیز می‌شود، عرضه کنند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی