Search
Asset 2

حملات پهپادهای روسیه در خارکف اوکراین موجب کشته شدن ۷ نفر از جمله ۳ کودک شد

مقامات منطقه‌ای اوکراین روز شنبه گفتند روسیه حمله پهپادی به شهر خارکف اوکراین انجام داده که منجر به کشته شدن هفت نفر از جمله سه کودک شده است
حمله پهپادی روسیه به خارکف اوکراین در ۱۰ فوریه ۲۰۲۴ (SERGEY BOBOK/AFP via Getty Images)

به گزارش رویترز،  مقامات منطقه‌ای اوکراین روز شنبه گفتند حملات پهپادی روسیه به شهر خارکف اوکراین منجر به کشته شدن هفت نفر از جمله سه کودک، آتش سوزی و آسیب دیدن زیرساخت‌ها و منازل مسکونی شده است.

اوله سینهوبوف، فرماندار منطقه خارکف گفت که نیروهای روسی اواخر روز جمعه به شهر حمله کردند، زیرساخت‌های غیرنظامی را مورد هدف قرار دادند، چندین آتش سوزی بزرگ ایجاد کردند و به حداقل ۱۵ خانه مسکونی در شرق خارکف آسیب رساندند.

او در پیام رسان تلگرام گفت: «در نتیجه این حملات هفت نفر جان باختند که سه تن از آنها کودکان هفت ساله، چهار ساله و یک نوزاد حدودا شش ماهه بودند.»

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که پدافند هوایی و گروه‌های متحرک شکارچیان پهپاد، ۲۳ فروند از ۳۱ پهپاد روسیه را که منطقه خارکف در شمال شرق این کشور و همچنین منطقه اودسا در جنوب را هدف قرار می‌دادند، سرنگون کردند.

در خارکف، الکساندر فیلچاکوف، رئیس دادستانی محلی، در ویدئویی که در تلگرام منتشر کرده است، گفت که سه پهپاد به پمپ بنزین در منطقه نمیشلیانسکی شهر برخورد کردند.

به گفته مقامات، آتش نشانان و امدادگران در طول شب برای مقابله با عواقب این حمله، خاموش کردن آتش و پاکسازی آوارها تلاش کردند.

سینهوبوف همچنین گفت که پهپادهای روسی به رستورانی در شهر کوچک برلوک بزرگ در ۱۰۰ کیلومتری خارکف حمله کردند. اما حملات در آنجا تلفات جانی نداشته است.

خارکف از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به طور مرتب مورد حمله قرار گرفته و در هفته‌های اخیر هدف حملات روسیه بوده است.

در بندر اودسا دریای سیاه، فرماندار منطقه گفت که حمله پهپادی یک نفر را مجروح کرد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی