Search
Asset 2

جشن شن‌‏یون به یک تور جهانی تبدیل شد

صحنه‌‏ی نمایش شن‌‏یون در «واتربری – کُن» در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ ( ادواردبای ، اپک تایمز)
صحنه‌‏ی نمایش شن‌‏یون در «واتربری – کُن» در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ ( ادواردبای ، اپک تایمز)
صحنه‌‏ی نمایش شن‌‏یون در «واتربری – کُن» در تاریخ ۸ مارس ۲۰۱۴ ( ادواردبای ، اپک تایمز)


پس از گذشت حدود ۵ ماه از سفر به نقاط مختلف دنیا و آخرین اجراهای هیجان‌‏انگیز  موسیقی و رقص کلاسیک چینی، شرکت‌‏های مجری هنرهای نمایشی شن‌‏یون تصمیم گرفتند که تور جهانی شن‌‏یون را در سال ۲۰۱۴ برگذار کنند و سپس در تاریخ ۱۱ مِی به نیویورک بازگردند.

با یک شرکت که اخیراً تاسیس شد، تعداد شرکت‌‏های برگذارکننده‌‏ی جشن شن‌‏یون به ۴ تا رسید، که هر شرکت یک ارکستر کامل را در خود دارد و این شرکت‌‏ها توانایی برگذاری همزمان ۴ جشن را در ۴ نقطه‌‏ی دنیا دارا هستند.

از آغاز تور جهانی شن‌‏یون در دسامبر ۲۰۱۳ تاکنون، شرکت‌‏های شن‌‏یون موفق به برگذاری بیش از ۴۰۰ جشن در ۱۱۷ شهر از ۱۹ کشور در تمام دنیا شده‌‏اند.

اجرای هنرهای نمایشی شن‌‏یون در تاریخ ۱۱ مارس ۲۰۱۴ مخاطبان بسیاری را تحت تاثیر قرار داده است. این تصاویر نشان دهنده‌‏ی مخاطبان نمایش ( در جهت عقربه‌‏های ساعت از سمت چپ و بالا) به ترتیب تئاتر گرانادا در سانتاباربارا، نوکیا تئاتر در لس‌‏آنجلس، مرکز هنرهای نمایشی اورنج کانتی و مجتمع هنری هزار اوکس می‌‏باشد. ( ژی یوآن ، اپک تایمز)

 

یک فرصت ارزشمند

جشن شن‌‏یون توانست مخاطبان بسیاری از جمله رهبران و شخصیت‌‏های برجسته‌‏ را در نقاط مختلف دنیا به خود جلب کند.

در شهر لس آنجلس که مشهور است به پایتخت سرگرمی در جهان، قرار بر این بود که جشن شن‌‏یون ۱۶ مرتبه به نمایش درآید؛ ولی میزان تقاضای مردم به حدی بود که در مدتی کوتاه ، ۲ نوبت هم بیشتر به نمایش درآمد و مردم شور و شوق فراوانی برای دیدن این جشن داشتند.

همه‌‏ی بلیط‌‏های سی و هفتمین نمایش شن‌‏یون در تایوان پیش‌‏فروش شد و حتی تعداد زیادی از مردم که خواستار دیدن این نمایش از نزدیک بودند، از تماشای آن بازماندند.

امسال جشن شن یون در شش نوبت برای اولین بار در شهر پِرت که یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت در غرب استرالیا است برگذار شد و نکته‌‏ی حائز اهمیت این بود که همه‌‏ بلیط‌‏های هر شش نوبت پیش‌‏فروش شده بود.

شن‌‏یون مثل همیشه با استقبال گسترده‌‏ی مردم در بسیاری از شهرها از جمله نیویورک، سانفرانسیسکو، هوستون، تورنتو و مونترال مواجه شد.

«کالیستا و نیوت گینگریچ» در حال لذت بردن از نمایش شن‌‏یون در مرکز هنرهای نمایشی آتلانتا در تاریخ ۲۷ دسامبر ۲۰۱۳ .(تلوزیون ان تی دی)

 

ستایش بی حد و مرز

از زمان آغاز اجرای جشن‌‏های شن‌‏یون در سال ۲۰۰۶، همه ساله بر تغییر و تنوع بخش‌‏های مختلف آن افزوده شده و هم‌‏اکنون پس از گذشت ۸ سال، جشن شن‌‏یون به بهترین و ارزشمندترین رقص و موسیقی اصیل چینی تبدیل شده است.

جشن شن‌‏یون فارغ از هرگونه زبان، نژاد، قومیت، مذهب، فرهنگ و مرز جغرافیایی به عنوان یک نمایش منحصربه فرد برای تمام مردم جهان به رسمیت شناخته شده است. این جشن در سال گذشته بیش از ۴۰۰ بار با موفقیت برگذار گردید که این موضوع شگفت‌‏انگیز باعث تعجب بسیاری از چهره‌‏های برجسته در سراسر جهان از جمله سیاستمداران، کارآفرینان، مشاهیر هالیوود و دیگران شد.

«نیوت گینگریچ» رئیس سابق مجلس نمایند‌‏گان آمریکا و نامزد جمهوری‌‏خواه ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ آمریکا، پس از تماشای نمایش شن‌‏یون در آتلانتا در ماه دسامبر، آن را تحسین کرد و گفت که تماشای این جشن بسیار لذت‌‏بخش است و همچنین بیان کرد: «فکر می‌‏کنم که جشن شن یون به مردم در درک بهتر فرهنگ و تمدن کشور چین کمک فراوانی می‌‏کند.»

«رابرت زمکیس» کارگردان و برنده جایزه‌‏‌‏ی اسکار و همسرش « لِسلی» در حال تماشای نمایش شن‌‏یون در تئاتر گرانادا در سانتاباربارا- تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۴ (یانینگ لیو، اپک تایمز)

 

«رابرت زِمِکیس» کارگردان و برنده‌‏ی جایزه‌‏ی اسکار، پس از تماشای شن‌‏یون در کالیفرنیا گفت: «شن یون بسیار تاثیرگذار و هیجان‌‏انگیز است و حرکت روربه‌‏ رشد و خوبی به سمت جلو دارد.»

نمایش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏های هنری شن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏یون مستقر در نیویورک چهار تور نمایشی دارد که به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏طور همزمان در سراسر دنیا برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی هنری خود را اجرا می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏توانید به سایت هنرهای نمایشی شن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏یون مراجعه فرمایید.

اپک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏تایمز به هنرهای نمایشی شن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏یون همچون یک رخداد فرهنگی قابل توجه در عصر ما نگاه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏کند. ما با افتخار از سال ۲۰۰۶ نظرات تماشاگران شن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏یون را پوشش داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ایم.

اپک‌‏تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌‏شود.

اخبار مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «جشن شن‌‏یون به یک تور جهانی تبدیل شد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی