Search
Asset 2

تونی رابینز: شن یون فرهنگ چینی را زنده نگه می‌دارد

شن یون فرهنگ چینی را زنده نگه می‌دارد
تونی رابینز در 2 مه 2023 در هنرهای نمایشی شن یون در سالن کراویس برای هنرهای نمایشی دریفوس در وست پالم بیچ فلوریدا شرکت می کند.(NTD)

نویسنده‌ مشهور، کارآفرین و سخنران انگیزشی، تونی رابینز، ۲ مِه در سالن هنرهای نمایشی درِیفوس در مرکز کراویس، نمایش‌های شرکت شِن یون را تماشا کرد.

آقای رابینز گفت: «به نظرم فوق‌العاده است. دیدن بخشی دیگر از فرهنگ چین که بسیاری از مردم شانس دیدنش را پیدا نمی‌کنند فوق العاده است.»

شن یون که در نیویورک واقع شده، در سال ۲۰۰۶ تأسیس شده و برترین شرکت رقص و موسیقی کلاسیک چینی در جهان است. اکنون مأموریت شن یون به همراه هشت شرکت هم‌اندازه که به طور هم‌زمان در سراسر جهان تور برگزار می‌کنند، احیای فرهنگ سنتی چین و ارائه‌ جلوه‌ای مختصر از چینِ پیش از کمونیست به مخاطبانش است.

آقای رابینز گفت در جریان این اجراها دریافته است که بسیاری از تکنیک‌های معلق زدن در ژیمناستیک از رقص کلاسیک چینی سرچشمه می‌گیرد که بسیار جذاب است.

او افزود: «این اجرا بسیار آگاهی‌بخش بود و این زیباست. به شدت به همه پیشنهادش می‌کنم.»

«فوق‌العاده زیبا»

موسیقی شن یون را یک ارکستر زنده که ترکیبی از سازهای سنتی چینی و غربی است اجرا می‌کند. آقای رابینز گفت که «موسیقی‌اش قشنگ است. بسیار تأثیرگذار و کاملاً دراماتیک و کاملاً قدرتمند.»

بر اساس وب‌سایت شن یون، فرهنگ سنتی چین با قدرت گرفتن حزب کمونیست چین از بین رفت. آقای رابینز می‌گوید: اگرچه «دیدن نابودی فرهنگ در هر بخشی از جهان غم‌انگیز است، اما مأموریت شن یون برای احیای فرهنگ چینی زیبا است، چرا که آن را زنده نگه می‌دارد و با جهان به اشتراک می‌گذارد.»

همانطور که همه می‌دانیم، همه‌‌چیز با گذر زمان تغییر می‌کند. بنابراین فکر می‌کنم زنده نگه داشتن این چیزها و دیدن زیبایی‌هایشان باعث می‌شود که این فرهنگ ادامه پیدا کند. به نظر من این خیلی زیباست.»

برنامه‌ شن یون شامل رقص‌های داستانی است که برخی‌ از آنها در چین مدرن امروز اتفاق می‌افتد و آزار و شکنجه‌ افراد باایمان توسط رژیم چین را به تصویر می‌کشد. آقای رابینز گفت که شن یون «مردم را از آنچه واقعاً اتفاق می‌افتد آگاه می‌کند تا مردم حقیقت را بدانند» و از این طریق تأثیر خود را بر جهان می‌گذارد.

«همانطور که بارها گفته شده است، حقیقت شما را آزاد خواهد کرد.»

آقای رابینز همچنین گفت که به اعتقاد او شن یون دیدگاه جدیدی را عرضه می‌کند که می‌تواند مردم را از افسردگی ناشی از همه‌گیری کووید۱۹ رها کند.

آقای رابینز گفت: «وقتی مردم در خانه هستند و نمی‌دانند آینده چگونه است، داشتن چشم‌اندازی از ۵۰۰۰ سال رقص و موسیقی مفید است تا دیدگاهتان را تغییر و معیار مرجع متفاوتی را به شما ارائه بدهد.»

«من فکر می‌کنم [شن یون] برای هر کسی که می‌خواهد تجربه‌ جدیدی داشته باشد و در موقعیتش تغییری ایجاد کند، زیباست. به نظر من همه‌ ما سزاوار این هستیم که با فرهنگ‌های متعدد و بخش‌های بسیاری از فرهنگ‌ها در برهه‌های مختلف تاریخ آشنایی پیدا کنیم.»

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی