Search
Asset 2

تلگراف: انگلیس سپاه پاسداران را به‌عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کند

(Jack Taylor/Getty Images)
(Jack Taylor/Getty Images)

نشریه تلگراف گزارش داد که لندن پس از ۱۰ توطئه برای آدم‌ربایی یا قتل در خاک بریتانیا که تنها در سال گذشته انجام شده است به این نتیجه رسیده است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به طور رسمی گروه تروریستی اعلام کند.

نشریه بریتانیایی تلگراف به نقل از منابع مطلع گزارش داد: اقدام ایران در بازداشت هفت نفر در ارتباط با اعتراضات اخیر در این کشور و ادعای وابستگی آنان به بریتانیا، دولت این کشور را مصمم کرد که سپاه پاسداران را به طور رسمی گروهی تروریستی اعلام کند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود که لندن تصمیم خود در این باره را که از حمایت وزرای امنیت و کشور بریتانیا برخوردار است، طی این هفته اعلام کند.

قراردادن سپاه پاسداران در فهرست گروه‌های تروریستی به معنای آن خواهد بود که ارتباط و عضویت در این گروه، حضور در گردهمایی‌های آن و قراردادن نشان آن در معرض عموم جرم تلقی می‌شود.

کن مک‌کالم، رئیس سازمان اطلاعات داخلی بریتانیا (ام‌آی ۵) پیش‌تر اعلام کرده بود که جمهوری اسلامی از ژانویه ۲۰۲۲ برای کشتن یا ربودن ۱۰ شهروند در خاک بریتانیا اقدام یا برنامه‌ریزی کرده است.

هفته گذشته جیمز کلورلی با انتشار ویدئویی در صفحه توییتر خود گفت: بریتانیا کلیت سپاه پاسداران را تحریم، و اشخاص و شرکت‌هایی را که برای روسیه پهپاد تأمین می‌کنند، به فهرست سیاه وارد کرده است.

پس از آن اعلام شد که کلیت سپاه پاسداران، در سال ۲۰۱۰، زمانی که بریتانیا عضوی از اتحادیه اروپا بود، تحت تحریم این اتحادیه قرار گرفت، و با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در آغاز سال ۲۰۲۱، این کشور تحریم مشابهی را به قوانین تحریمی خود افزود و به اعمال آن ادامه داد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی