Asset 2

ادامه بازداشت پدر محمدمهدی کرمی و آزار دیگر اعضا خانواده او 

بازداشت ماشاءالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی
ماشاءالله کرمی، پدر و اعضای خانواده محمدمهدی کرمی، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی ایرانیان (Public Domain)

در حالی پدر محمدمهدی کرمی بیش از ۷۰ روز است که در بازداشت نهادهای امنیتی قرار دارد اما آزار و اذیت خانواده او همچنان ادامه دارد به‌گونه‌ای که مادر و برادر این معترض اعدام شده مجبور به ترک خانه خود شدند. 

کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان خبر داد که پس از بازداشت ماشاءالله کرمی، پدر محمدمهدی کرمی، ماموران امنیتی بارها به خانه آنها هجوم برده و به همین دلیل همسر و دیگر پسر ماشاءالله کرمی به ناچار خانه را ترک کرده و به مکان نامعلومی رفته‌اند. 

ماشاءالله کرمی بیش از ۷۰ روز پیش و در ۳۱ مرداد بازداشت شده و از ۱۰ مهر، تماسی با خانواده نداشته است. گفته می‌شود ماموران حکومتی هنگام دستگیری او، همه وسایل الکترونیکی را ضبط و کارت‌های بانکی این خانواده را نیز مسدود کرده‌اند. 

طی این مدت مأموران بارها به منزل آنها یورش برده و تعدادی از وسایل شخصی محمدمهدی را با خود برده‌اند و یادگاری‌ها، لوح‌ها و مدال‌های قهرمانی او را شکسته و تخریب کردند و لباس‌هایش را آتش زدند. 

به گزارش کمیته پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان: «طی این مدت خانواده کرمی به شدت تحت فشار قرار داشته‌اند تا به هیچ عنوان در مورد شرایط او اطلاع‌رسانی نکنند و حق تماس و رفت‌و‌آمد نیز از آنان سلب شده است. با وجود همه این کنترل‌ها، یک مامور نیز به طور دائم آنها را زیر نظر داشته و دو بار پس از بازداشت آقای کرمی نیز خانه آنها مورد یورش ماموران قرار گرفته است.» 

محمدمهدی کرمی، جوان ۲۱ ساله‌ای بود که در جریان مراسم چهلم حدیث نجفی و پارسا رضادوست، از کشته‌شدگان خیزش انقلابی ایرانیان، بازداشت شد و پس از آن همراه با تعدادی دیگری از بازداشت‌شدگان به اتهام کشتن یکی از نیروهای سرکوب به نام روح‌الله عجمیان محاکمه شدند. 

در این پرونده محمدمهدی کرمی و محمد حسینی به اعدام محکوم و ۱۷ دی‌ماه سال گذشته این حکم اجرا شد و ۸ تن دیگر از متهمان این پرونده نیز به زندان طولانی مدت و تبعید محکوم شدند. 

در یک سال گذشته گزارش‌های متعددی درباره شکنجه محمدمهدی کرمی و دیگر متهمان این پرونده برای اخذ اعتراف اجباری از آنان منتشر شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی