Asset 2

بازداشت برخی از اعضای تکیه «نیاکی» در آمل به دلیل ادای احترام به یکی از جان‌باختگان اعتراضات اخیر 

بازداشت تعدادی از برخی از اعضای گروه موزیک تکیه نیاکی
(Screenshot Via Twitter)

برخی از اعضای گروه موزیک تکیه «نیاکی» در آمل که روز گذشته با حضور در مزار این جان‌باخته اعتراضات سراسری مردم ایران، یاد او را گرامی داشتند، احضار و بازداشت شدند. 

حساب کاربری «غزاله چلابی» در توئیتر که برای بزرگداشت یاد این معترض کشته شده در اعتراضات سال گذشته راه‌اندازی شده خبر داد که به سرپرست این گروه نیز گفته شده که باید امروز خود را به اداره اطلاعات این شهرستان معرفی کند. 

همزمان با دهمین روز محرم، در ظهر عاشورا، جمعی از اعضای تکیه «نیاکی» آمل با لباس‌های سفید در کنار مزار غزاله چلابی، موزیک «از خون جوانان وطن لاله دمیده» را نواختند و به او ادای احترام کردند. 

این اقدام در حالی انجام شد که به دنبال حضور شهروندان بر مزار غزاله، مسئولان امامزاده قاسم آمل اخیراً بخشی از این آرامستان را که در آن آرامگاه غزاله چلابی قرار دارد، دیوارکشی کرده‌اند تا به نوعی مانع برای تجمع و قابل مشاهده بودن این مزار ایجاد کنند. 

ویدئوهای منتشر شده از حضور این گروه در روز عاشورا، در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده بازنشر شد و توجهات زیادی را به خود جلب کرد. در این تصاویر و ویدئوها سوگواری فاطمه مجتبایی، مادر غزاله نیز منتشر شده است. 

«هیئت نیاکی‌ها» نام دسته عزاداری است که از آنها به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هیئت‌های شهر آمل یاد می‌شود 

غزاله چلابی، ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۱، با شلیک نیروهای سرکوبگر در شهر آمل کشته شد.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی