Search
Asset 2

هشدار مجری سابق فاکس نیوز نسبت به «پایان دموکراسی» در آمریکا 

تاکر کارلسون به پایان دموکراسی و بردگی مردم آمریکا هشدار داد.
تاکر کارلسون، مجری فاکس نیوز، درباره «پوپولیسم و حق» در اجلاس ایده‌های موسسه بررسی ملی در هتل ماندارین اورینتال در 29 مارس 2019 در واشنگتن دی سی بحث می‌کند. (Chip Somodevilla/Getty Images)

تاکر کارلسون، مجری محبوبی که به تازگی از شبکه فاکس نیوز جدا شده، در اولین سخنرانی عمومی خود پس از خروج از فاکس نیوز، در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی صحبت کرد که به گفته او می‌توانند به «پایان دموکراسی» و «بردگی» مردم آمریکا منجر شوند. 

کارلسون گفت که ایده‌هایی که در حوزه عمومی منتشر می‌شوند نه تنها ربطی به نگرانی‌های روزمره آمریکایی‌ها ندارند بلکه برای ایجاد تفرقه طراحی شده‌اند. 

او ادامه داد که به این باور رسیده است که بسیاری از تقسیم‌بندی‌هایی جامعه ساختگی هستند و «ایده نژادپرستی» را یکی از این موارد دانست. 

او افزود: «من فکر نمی‌کنم بیشتر آمریکایی‌ها به دلیل تفاوت‌های نژادی با یکدیگر دشمن باشند. بلکه فکر می‌کنم بسیاری از این‌ها تنها یک دروغ هستند که برای منحرف کردن مردم طراحی شده‌اند 

به گفته کارلسون، یکی از عوامل این تقسیمات، «پروپاگاندایی» است که توسط «اکثر سازمان‌های رسانه‌ای آمریکایی» منتشر شده است. 

این مجری محبوب آمریکایی در ادامه با تأکید بر اینکه بسیاری از موضوعاتی که در رسانه‌های آمریکا به آنها پرداخته می‌شود بر پایه دروغ طراحی شده گفت: «این اقدام برای اینکه نگاه شما را از مسائل مهم دور کند و توجه شما را به سمت دیگری هدایت کند انجام می‌شود. اخباری که منتشر می‌شوند اصلاً گزارش خبری نیست. این فقط یک پوپولیسم کلاسیک است.» 

پایان دموکراسی

تاکر کارلسون در ادامه هشدار داد که یکی از تأثیرات منفی دروغگویی و تقلب در فضای عمومی بر سیستم دموکراسی، این است که باعث پایان‌دادن به آن می‌شود و سیستم دموکراتیک نمی‌تواند با افراط در دروغگویی در فضای عمومی کار کند. 

به اعتقاد او کل ایده دموکراسی بر این درک استوار است که مردمی که رای می‌دهند تا حدی نسبت به آنچه رای می‌دهند آگاه خواهند بود و می‌دانند مسائل مهم چیست، اما وقتی صنعت رسانه به طور جمعی موضوعات مهمی مانند جرم و جنایت، مهاجرت و اقتصاد را کنار می‌گذارد، مردم بی‌اطلاع می‌شوند که بخش اساسی دموکراسی را تضعیف می‌کند. 

کارلسون افزود: «اگر آنها حتی نمی‌توانند حقیقت را در مورد یک بیماری مسری که مردم را می‌کشد بگویند، در واقع درباره آن به شما دروغ می‌گویند. در این شرایط نمی‌توان به هیچ چیز اعتماد کرد. این بسیار گیج‌کننده است. در واقع، این شرایطی از هرج و مرج غیر قابل تحمل است.» 

کارلسون گفت که این هرج و مرج اعتقاد آمریکایی‌ها به روند دموکراتیک را تضعیف می‌کند، زمینه را برای تفرقه بیشتر فراهم می‌کند و منجر به نوعی بردگی مردم می‌شود. 

کارلسون گفت: «اگر بتوانید مغز کسی را کنترل کنید و او را وادار کنید که بگوید من واقعاً باید به‌تنهایی در داخل ماشینم ماسک بزنم تا از خودم محافظت کنم، در این صورت شما موفق شده‌اید که اختیار آنها را سلب کرده و آنها را به بردگی بگیرید و در واقع انسانیت آن‌ها را نیز از آن‌ها گرفته‌اید 

او با اشاره به اینکه پادزهر این امر، جستجوی حقیقت است، گفت: «ما می‌توانیم با گفتن حقیقت، شروع کنیم. آنچه را که ما می‌توانیم کنترل کنیم، این است که خودمان حقیقت را بگوییم. آنها ممکن است دروغ را به ما تحمیل کنند – اما این بدان معنا نیست که ما باید آنها را بپذیریم

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی