logo_eet

سریع‌ترین زن آسیا بدون پرچم جمهوری اسلامی روی سکو رفت

(SCREEN SHOT)
(SCREEN SHOT)

فرزانه فصیحی که در رقابت فینال ماده ۶۰ متر مسابقات دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در قزاقستان، به مقام نخست رسید، بدون پرچم جمهوری اسلامی به روی سکوی قهرمانی رفت و سرود جمهوری اسلامی را نیز نخواند.

فرزانه فصیحی زمانی که نفر دوم مسابقه با پرچم قزاقستان دور افتخار میزد، از انجام این کار با پرچم رژیم جمهوری اسلامی سر باز زد و روبه دوربین مسابقات گفت: «برای مردم ایران؛ برای شادی مردم ایران

این دونده ایرانی روی سکوی قهرمانی و هنگام پخش سرود جمهوری اسلامی و در شرایطی که نفرات دوم و سوم پرچم کشورشان را بر دوش داشتند، بدون پرچم ایستاده بود؛ فصیحی همچنین سرود جمهوری اسلامی را نخواند.

فصیحی با ثبت زمان ۷. ۲۸ ثانیه زودتر از سایر رقبا از خط پایان عبور کند و مقتدرانه مدال طلا و عنوان قهرمانی آسیا را از آن خود کند.

دونده سرعتی ایران در مرحله مقدماتی این مسابقات توانسته بود با ثبت زمان ۷.۲۳ ثانیه رکورد ملی ایران در این ماده را که با زمان ۷. ۲۵ ثانیه در اختیار خودش بود را نیز بهبود بخشد.

از سوی دیگر برخی از وب‌سایت‌های نزدیک به حکومت ایران ضمن انتقاد از فدراسیون دوومیدانی به دلیل اعزام فرزانه فصیحی به مسابقات قزاقستان خواهان محروم شدن او از مسابقات آینده شدند.

فرزانه فصیحی که در المپیک توکیو تنها نماینده دوومیدانی زنان ایران بود، رکوردهای ۶۰ متر داخل سالن، ۱۰۰ متر فضای باز و چهار در ۱۰۰ متر امدادی ایران را در اختیار دارد.

او سال ۲۰۱۸ در همین مسابقات به میزبانی ایران روی سکوی سوم ایستاده بود. خانم فصیحی با هزینه شخصی در باشگاه پارتیزان بلگراد تمرین می‌کند و برای رقابت‌های قهرمانی آسیا هم جدا از تیم ملی، از اردوی ترکیه راهی قزاقستان شد.

خانم فصیحی هنگام زلزله ترکیه در این کشور بود اما در استانبول تمرین می‌کرد و بدون آسیب روانه قزاقستان شد.

او که به «دختر باد» معروف است سال ۲۰۱۶ در قطر و ماده چهار در ۴۰۰ متر امدادی همراه با سپیده توکلی، الناز کمپانی و مریم طوسی روی سکوی دوم ایستاد.

اخبار مرتبط