Search
Asset 2

شاهزاده رضا پهلوی: با وجود رژیم جمهوری اسلامی جان فرزندان ایران هر روز در خطر است 

شاهزاده رضا پهلوی می‌گوید که به مقام‌های غربی همیشه توصیه کرده است که فقط یک راه برای جلوگیری از حمله نظامی وجود دارد و آن حمایت از مردم ایران برای تغییر نظام است.
رضا پهلوی، پسر آخرین شاه ایران، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه در واشنگتن دی سی، در ۳ اوت ۲۰۲۱ صحبت می‌کند. (NICHOLAS KAMM/AFP via Getty Images)

شاهزاده رضا پهلوی با انتشار متنی ضمن اشاره موضوع آرمیتا گراوند و به کما رفتن این دختر نوجوان عنوان کرد که جان فرزندان ایران هر روز و هر لحظه در خطر است. 

او در شبکه اجتماعی X نوشت: «در حالی که ملت ایران همچنان داغدار و دادخواه قتل مهسا امینی است، خبر به کما رفتن آرمیتا گراوند به دست اوباش حجاب‌بان جمهوری اسلامی تایید دگرباره‌ای است بر اینکه با وجود این رژیم ضدایرانی، جان فرزندان ایران هر روز و هر لحظه در خطر است

شاهزاده رضا پهلوی در ادامه به‌دروغ پراکنی‌های جمهوری اسلامی و قصد این حکومت برای پنهان‌کردن جنایاتش اشاره کرد. 

او افزود: «جمهوری اسلامی این بار نیز چون قتل مهسا مشغول دروغ‌پراکنی و پنهان‌کاری است. یک سال پیش، روزنامه‌نگارانی شجاع با پیگیری و گزارش، و مردمی دلیر با گردآمدن جلوی بیمارستان کسرا مانع از سرپوش گذاشتن جمهوری اسلامی بر آن جنایت شدند. اکنون نیز نباید به این رژیم اجازه لاپوشانی خشونت و جنایت را داد 

شاهزاده رضا پهلوی در پایان تأکید کرد: «آرمیتا چون مهسا دختر ایران است. برای او آرزوی بازیابی سلامت را دارم. وظیفه همه ماست که در این موقعیت دشوار از خانواده‌اش حمایت کنیم 

آرمیتا گراوند، دختر ۱۶ساله اهل کرمانشاه روز یکشنبه بعد از سوار شدن به مترو بیهوش و بعداً به بیمارستان منتقل شد و اکنون نیز در کما است. 

 بر اساس برخی گزارش‌ها پیش از سوار شدن به مترو این دختر نوجوان به دلیل آنچه که عدم رعایت حجاب اجباری خوانده شده توسط ماموران مورد حمله فیزیکی قرار گرفته و در اثر ضرباتی که به او وارد شده در مترو بیهوش شده است. 

اما حکومت روایت دیگری از این ماجرا دارد و مدعی شده که آرمیتا بر اثر افت فشارخون بیهوش شده و بر اثر زمین‌خوردن، سر او آسیب‌دیده است. جمهوری اسلامی برای اثبات این روایت تصاویر تقطیع شده دوربین مداربسته سکوی حرکت قطار مترو و مصاحبه با خانواده این دختر نوجوان را منتشر کرده است. 

البته مشخص نیست این مصاحبه در چه شرایطی از خانواده آرمیتا گراوند گرفته شده و حتی خبرنگاری که برای تهیه گزارش به بیمارستان محل بستری این نوجوان رفته بود ساعاتی بازداشت شد. 

طی دو روز گذشته هیچ خبر دیگری از خانواده این دختر نوجوان، از جمله پدر و مادر وی به نام بهمن گراوند و شهین احمدی منتشر نشده که گفته می‌شود حاکی از کنترل شدید امنیتی بر این خانواده به منظور جلوگیری از هر گونه اطلاع‌رسانی است. 

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی