Search
Asset 2

نجات معجزه‌آسای یک خانم ۷۵ساله و سه تن دیگر از زیر آوار زلزله ترکیه پس از ۸ روز

شهر هاتای, ترکیه (Burak Kara/Getty Images)
شهر هاتای, ترکیه (Burak Kara/Getty Images)

باگذشت ۸ روز از وقوع زلزله مهیب در جنوب ترکیه، همچنان امید برای نجات افرادی که زیر آوار ماندهاند از میان نرفته است و گزارش‌هایی از نجات معجزه‌آسای برخی از افرادی که در زیر خرابه‌های ناشی از زلزله روز دوشنبه مانده‌اند منتشر می‌شود.

رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که صبح امروز یک خانم ۷۵ساله در شهر آنتاکیه در استان هاتای ترکیه، توسط گروه‌های امدادگر زنده از زیر آوار بیرون آورده و به بیمارستان منتقل شده است.

تیم‌های آتش‌نشانی استانبول که در حال انجام کار جستجو و نجات در میان خرابه‌های زلزله شهر هاتای بودند همچنین صبح امروز یک خانم ۵۲ساله دیگر به نام «ناهید عمر» را بعد از اینکه ۱۷۵ ساعت در زیر آوار یک ساختمان ۸ طبقه محبوس بود، نجات دادند.

همچنین امدادگران در شهر آدیامان نیز توانستند بعد از گذشت ۱۷۷ ساعت از وقوع زلزله، یک مرد ۳۵ساله به نام «بنیامین ادعاجی» و دختری ۴ساله به نام «میرای» را از زیر آوار نجات دهند و آنها برای مراقبت‌های بیشتر به بیمارستان منتقل کردند.

در همین حال گزارشهایی از بازداشت تعدادی از پیمانکاران ساختمانساز در این کشور منتشر شده است.

 تاکنون هشت پیمانکار بازداشت شدهاند. همچنین روزنامه صباح از دستگیری مهندس ارشد مجتمع مسکونی «رنسانس رزیدنس» که در اثر زلزله در استان هاتای ترکیه به طور کامل ویران شده بود، خبر داد. او در حالی بازداشت شد که در فرودگاه استانبول قصد فرار به خارج ترکیه را داشت.

این افراد با اتهاماتی همچون «اقدام به قتل بر اثر سهلانگاری» روبرو هستند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی