Search
Asset 2

قدرت شفابخشی عطرها

(Shutterstock)
(Shutterstock)
(Shutterstock)

در مورد قدرت شفابخشی گل سخن بسیار گفته شده است؛ گل‌‏ها نه تنها اندروفین‌های محرک احساس خوب را در بدن ما فعال می‌کنند، بلکه از جنبه‌های دیگری که هرگز تصورش را نیز نمی‌کنیم، ما را ارتقاء می‌دهند.

آیا می‌دانستید که گل‌‏ها می‌توانند به ما چه در زمان فعالیت و چه در زمان کاهش فعالیت کمک کنند؟ می‌توان آنها را سوزاند، روی مبلمان نرم خانه و یا پوست بدن گذاشت، در افشانه (اسپری) استفاده کرد و یا دم کرد.

عطر، یک شفادهنده‌ی نیرومند است و تعدادی درمان‌های جامع مبتنی بر آن برای بهبود وضعیت روحی نامناسب، کاهش اضطراب و تنش در بدن وجود دارد.

برای سالها از رایحه به عنوان یک درمانگر نیرومند یاد شده است، و این چیزی نیست که بتوان آن را انکار کرد. این واضح است که ما عطرهایی را که به کار می‌بریم متناسب با تغییر در خلق‌وخو و رویدادهای تغییردهنده‌ی زندگی – مانند قطع رابطه، مرگ، طلاق و سایر رویدادهای مهم زندگی – انتخاب می‌کنیم. عطر چیزی است که فکر می‌کنیم ما باید انتخاب کنیم، و این در واقع زمانی است که دچار اشتباه می‌شویم.

ما به‌طور ناخودآگاه این عطرها را برای یادآوری اتفاقات و زدودن خاطرات بد انتخاب می‌کنیم و دوست داریم خانه‌های خود را با رایحه‌هایی که یادآور زمانی است که احساس خوبی را در ما برمی‌انگیزد، معطر کنیم.

گل‌‏های انرژی‌بخش

تعدادی از عطرها می‌توانند به شما در زمان فعالیت، بسته به اینکه چه کاری انجام می‌دهید، کمک کنند.

برای بهبود ضربان قلب، رایحه‌هایی وجود دارد که سبب می‌شود احساس کنید پرانرژی‌تر هستید.

رایحه‌ی مرکبات برای بیدار کردن ذهن و بدن بسیار مفید است و می‌توان از آن در تمرینات قدرتی استفاده کرد.

قرص نعناع احیاگر و طراوت‌بخش خوبی است به خصوص زمانی که احساس می‌کنیم که قادر نیستیم آخرین وزنه را بزنیم.

گل‌‏های آرامش‌بخش

نگران نباشید؛ گل‌‏هایی وجود دارد که هر کاری را برای شما از آسوده کردن پس از یک روز کاری پراسترس در اداره تا آرامش بخشیدن برای داشتن یک خواب آرام در شب انجام می‌دهند.

نام اسطوخدوس از مدتها پیش با آرامش و تمدد اعصاب عجین شده است و بسیاری افراد به استفاده از آن برای داشتن خوابی آرام ایمان دارند. یک راه دیگر استفاده از عطر تغییردهنده‌ی خلق و خو در خانه است. رایحه‌ای که به شما احساس خوشحالی می‌بخشد، بیش از آنچه فکر می‌کنید برای قرار دادن شما در حالتی از آسایش کافی است، تا در نهایت به ذهن و بدن شما اجازه بدهد که به عامل آرامش‌بخش پاسخ دهد.

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‌شود.‌‌

اخبار مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی