Search
Asset 2

تحقیقات مجلس نمایندگان در مورد دادستانی که علیه ترامپ کیفرخواست صادر کرد

تحقیقات مجلس نمایندگان از انگیزه‌های سیاسی در مورد صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا
جیم جردن، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا (Madalina Vasiliu/The Epoch Times) و فانی ویلیس، دادستان ناحیه فولتون (Joe Raedle/Getty Images)

رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که مدارکی بدست آورده است که نشان می‌دهد فانی ویلیس، دادستان جورجیا با انگیزه‌های سیاسی علیه ترامپ کیفرخواست صادر کرده است.

بر این اساس جیم جردن و بری لودرمیلک، دو نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، تحقیقاتی را درباره فانی ویلیس و تبانی احتمالی وی با کمیته ششم ژانویه آغاز کرده‌اند.

کمیته ششم ژانویه، کمیته‌ای متشکل از نمایندگان منتخب مجلس بود که وظیفه داشت تا درباره حمله به کنگره در ششم ژانویه ۲۰۲۱ تحقیق کند. این کمیته به‌خاطر اینکه اکثریت اعضایش دموکرات بودند و دو نماینده جمهوری‌خواه مخالف ترامپ نیز از اعضای این کمیته بودند، مورد انتقاد قرار گرفته است.

منتقدان معتقد هستند که این کمیته بی‌طرف نبود و علایق جناحی و حزبی خود را در پیش گرفته بود. این کمیته در ژانویه ۲۰۲۳ منحل شد.

جردن، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به فانی ویلیس، با اشاره به نامه‌های ردوبدل شده میان وی و کمیته ششم ژانویه گفته است که در این نامه‌ها فقط شواهد دست‌چین شده‌ای از افراد درخواست شده است، درحالی‌که شواهد تبرئه‌کننده نادیده گرفته شده است و به شهادت شاهدانی که روایت‌های جناحی و سیاسی را مطرح نکرده‌اند، توجهی نشده است.

دفتر دادستان جورجیا تا زمان انتشار این گزارش به سوالات اپک‌تایمز در مورد این تحقیقات پاسخی نداده است.

فانی ویلیس در کیفرخواست خود، ترامپ و هجده نفر دیگر را به توطئه برای لغو انتخابات ریاست‎جمهوری ۲۰۲۰ متهم کرده است.

ترامپ هرگونه تخلف خود را در این پرونده رد کرده و مدعی است که خانم ویلیس به عنوان یک دموکرات با انگیزه‌های سیاسی عمل کرده است.

وی پیش از این گفته بود که شهروندان آمریکایی می‌دانند که او برای جلوگیری از حمله به کنگره در ششم ژانویه، درخواست ۲۰ هزار سرباز برای محافظت از کنگره کرده بود و به تلویزیون رفته بود تا مردم را وادار به ترک ساختمان کنگره و رفتن به خانه‌هایشان کند.

اخبار مرتبط

عضویت در خبرنامه اپک تایمز فارسی